Bitcoin Ajandası

Uniswap v3 için Hazırlıklar Sürüyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Uniswap v3 için Hazırlıklar Sürüyor!

Uniswap v3 için Hazırlıklar Sürüyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

SushiSwap’ta Uniswap v3 için çalışmalar aralıksız olarak sürdürülüyor. Elde edilen bilgilere göre Uniswap’ın v3 benimsenmesini teşvik edebilmek adına tokenomics’te değişiklik yapılması önerilecek.

Protokolün şef sözleşmesinde gerçekleştirilen değişikliklerle protokolün daha fazla merkeziyetsiz ve güvenli hale getirilmesi amaçlanıyor.

Bir tür DEX yani merkezi olmayan borsa olarak bilinen Sushiswap, Uniswap v3’ün kabul görmesini teşvik etmek amacıyla yeni bir tokenomics ortaya çıkarma hazırlıkları yapıyor.

Uniswap v3’ün Benimsenmesi Artırılacak!

Uniswap v3’ün Benimsenmesi Artırılacak!
Uniswap v3’ün Benimsenmesi Artırılacak!

Baş aşçı Jared Gray daha önce basına verdiği bir demeçte, söz konusu tokenomics modelinin mayıs ayı sonuna doğru topluluk nezdinde oylamaya sunulacağını belirtti. Değişikliklerin topluluk açısından kabul görmesi halinde Nisan ayının ilk haftalarında meydana gelen multimilyon dolarlık siber saldırının sonrasında faaliyetlerini destekleyen kodu geliştirebilmek adına protokolün şef sözleşmelerinin güçlü hale getirilmesine yer verilecek.

Baş aşçı Gray aynı zamanda açıklamalarında v3’ün, tokenomikleri daha verimli hale getirmeye yardımcı olacağını ifade etti. Bununla beraber Uniswap’ın v3’ünün iyileştirilmiş sermaye verimliliği ve sürdürülebilir tokenomics özellikleri sayesinde, desteklenen 30’u aşkın ağ genelinde büyümeyi ölçeklendireceklerini de ekledi.

Tüm bunların dışında Jared Gray, gerçekleştirilecek olan değişikliklerin protokolü daha güvenli bir hale getireceğine de dikkat çekti. Şimdilerde borsa, nisan başlarında meydana gelen ve 3,3 milyon dolarlık kayba neden olan siber saldırının sonrasında güvenliği güçlendirmek için çalışmalar yürütüyor. Siber saldırı, Sushiswap’in likidite hükümlerinin artmasına neden olurken, işlemlerin daha etkili bir şekilde gerçekleştirilmesini amaçlayan akıllı sözleşme bileşeni Route Processor 2’deki bir güvenlik açığından faydalanarak gerçekleştirildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir