Bitcoin Ajandası

Üniversitelerde Metaverse Teknolojisi Yaygınlaşıyor: O Kurum Metaverse’ten Konferans Gerçekleştirilecek!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Üniversitelerde Metaverse Teknolojisi Yaygınlaşıyor: O Kurum Metaverse’ten Konferans Gerçekleştirilecek!

Üniversitelerde Metaverse Teknolojisi Yaygınlaşıyor: O Kurum Metaverse’ten Konferans Gerçekleştirilecek!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Türkiye’de pek çok yükseköğretim kurumu metaverse teknolojisine büyük ölçüde ilgi göstermeye başladı. Kurumlar eğitim müfredatlarında metaverse’le alakalı dersler, konferans konuları, akademik tartışmalar ve sertifika programlarına yer veriyor. Altınbaş Üniversitesi de bu anlamda yeni bir adım atarak metaverse üzerinden konferans vereceğini duyurdu.

Metaverse Teknolojisi Bu Kampüslerde Yer Alıyor

Metaverse Teknolojisi Bu Kampüslerde Yer Alıyor
Metaverse Teknolojisi Bu Kampüslerde Yer Alıyor

Konuyla alakalı olarak bazı açıklamalarda bulunan Altınbaş Üniversitesi, Mahmutbey, Gayrettepe ve Bakırköy kampüslerinin metaverse kampüsü olduğunu belirtti. Üstelik bu kampüslerde online olarak oturumlar ve çeşitli etkinlikler düzenleneceğinden de bahsetti.

Yapılan bu açıklamalarda üniversitenin ilk metaverse konferansı Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mahfi Eğilmez tarafından gerçekleştirileceğini duyurdu. Konferansın konusuysa Hititler medeniyeti olacak.

Dr. Mahfi Eğilmez ise açıklamalarında metaverse teknolojisiyle yakından ilgilendiğini belirtti. Ülkenin ilk metaverse konferansında hem kendisi hem de üniversite açısından son derece önemli bir tecrübe olduğunu da dile getiren Eğilmez, metaverse’ün yaklaşık 15-20 yıldır konuşulduğunu ve hızlanarak hayata geçirildiğini söyledi. Kendi pozisyonunda yoğun çalışma programına sahip olan bir akademisyenin avatarlar sayesinde farklı bir mekandayken bile programlara katılma şansı olacağını anlattı. Üstelik bu durumun son derece avantajlı olduğundan da bahsetti.

Konferans Bugün Gerçekleştirilecek

Açıklamalarında metaverse konferansının konusunda da değinen Dr. Mahfi Eğilmez, bu toprakların ilk medeniyetlerinden olan Hititlerin nereden geldikleri, uygarlığı nasıl kurduklarını, nasıl medeniyete dönüştürdüklerini, değiştirdikleri şeyleri ve bu gibi çeşitli konuları avatarıyla anlatabileceğini dile getirdi.

Metaverse konferansının nasıl gerçekleştirileceğini ya da konferansın konusunu merak edenleri davet eden Eğilmez, konferansın bugün (28 Nisan Çarşamba) saat 16:30’da gerçekleştirileceğini de ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir