Bitcoin Ajandası

Ünlü Analist Açıkladı: BTC Düşüşü Bu Tarihe Kadar Devam Edebilir!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ünlü Analist Açıkladı: BTC Düşüşü Bu Tarihe Kadar Devam Edebilir!

Ünlü Analist Açıkladı: BTC Düşüşü Bu Tarihe Kadar Devam Edebilir!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Ünlü kripto para analisti ve Youtuber Lark Davis, kripto para piyasalarında yaşanan bu çöküşün ne kadar daha devam edeceğine yönelik düşüncelerinden bahsetti. Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamalarında Bitcoin için hala “çılgın” bir piyasa olduğunu dile getiren analist, yaşanan sert düşüşlerin kapitülasyon günü olduğunu düşünüyor. Ayrıca BTC düşüşünün bir süre daha devam edebileceğini de ekliyor.

BTC Düşüşü 2 Yıl Daha Devam Edebilir

BTC Düşüşü 2 Yıl Daha Devam Edebilir
BTC Düşüşü 2 Yıl Daha Devam Edebilir

Lark Davis Bitcoin’le alakalı son olarak paylaştığı tweetinde Bitcoin’de kışın bir süre daha devam edebileceğini belirtti. 4 yıllık döngülerin devam etmesi halinde 2024 yılında BTC fiyatında en yüksek seviyelerin görülebileceğini söyleyen Davis, bunun için önümüzde 2 yıllık bir kış sürecinin olduğunu da ekledi. Bu durum önümüzdeki 2 yıl boyunca BTC düşüşünün devam edebileceği anlamına geliyor. Analistin bahsettiği 4 yıllık döngünün, adından da anlaşılacağı üzere her 4 yılda bir gerçekleşen halving adındaki blok yarılanma olayı olduğunu ve en son yaşanan halving’in 2020 Mayıs döneminde gerçekleştiğini hatırlatmakta fayda var.

Bitcoin’de Kapitülasyon mu Yaşandı?

 Açıklamalarında Bitcoin’in son 24 saat içerisinde görülebilecek en yüksek seviyeye sahip olduğundan bahseden Davis, bu hacmin neredeyse son 18 ayda görülen en yüksek hacim olduğunu da ekledi. Yaşanan tüm bu gelişmeler Davis’in Bitcoin’de kapitülasyon yaşandığını düşünmesine sebep oluyor. Dünkü piyasalarda Bitcoin arzının artmasına işaret ederek bu inancını destekleyen analist, mevcut durumda yatırım açısından bir katliam yaşansa da ayı piyasasının dibini tahmin etmenin neredeyse imkansız olduğunu da ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir