Bitcoin Ajandası

Ünlü Analistin 2023 Bitcoin Tahmini Dikkat Çekti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ünlü Analistin 2023 Bitcoin Tahmini Dikkat Çekti!

Ünlü Analistin 2023 Bitcoin Tahmini Dikkat Çekti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Kripto piyasalarında önemli bir yere sahip olan analist Michael van de Poppe, kripto kışına rağmen 2023 Bitcoin tahminiyle dikkatleri üzerine topladı. Ünlü analiste göre Bitcoin önümüzdeki yıl iki katı değere ulaşacak.

Sektörün en sevilen analistlerinden Michael van de Poppe, Youtube kanalı üzerinden Bitcoin için 2023 yılı tahminlerinde bulundu.

2023 Bitcoin Tahmini İki Katı Olacağı Yönünde

2023 Bitcoin Tahmini İki Katı Olacağı Yönünde
2023 Bitcoin Tahmini İki Katı Olacağı Yönünde

Ünlü analist, 164 bin abonesi için yaptığı açıklamasında Bitcoin’in şimdilerde 18 bin 600 dolarlık direnç ve 12 bin 300 dolarlık direnç seviyeleri arasında seyrettiğini söyledi.

Analiste göre Bitcoin boğalarının güç kazanabilmek adına kısa direnç noktalarını aşmaları gerekiyor. 18 bin 600 doların altındaki her şeyin sapma ya da trendin devamı olarak sınıflandırılabileceğini söyleyen analist, söz konusu seviyenin üzerine çıkılamadığında 12 bin 300 dolara kadar gerileyebileceğini belirtti. Bununla beraber şimdilerde destek seviyesine odaklanan yatırımcı sayısının biraz fazla olduğunu, bunun anlamının beklenen seviyeye ulaşılamayacağı olduğunu da ekledi.

Michael van de Poppe, Bitcoin boğalarının güçlü bir kısa süreli sıkışmayı tetikleyebilmek adına Bitcoin’i önemli bir seviyenin üzerine çıkarması gerektiğini ifade ediyor.

Uzun Vadeli Yönelim Bulunabilir

Popüler analist 2023 Bitcoin tahmininde, BTC’nin dar alandaki hareketliliğini kısa süreli olarak kazanç umuduyla değerlendiren yatırımcıların boğa tahmini sayesinde uzun vadeli yönelimde bulunabileceklerini de düşünüyor.

20 bin 600 dolarlık seviyesinin üzerine çıkılması halinde trendin kırılmış olacağını söyleyen analist, bu sayede 20 bin dolar seviyesinin de aradan çıkarılmış olacağına dikkat çekti. Bu direnç seviyesindeki stopların yeterli olacağını, üstelik bunun bir boğa koşusu anlamına geleceğini de belirtti. Bu sayede 29 bin 200 dolar ve yüksek ihtimal 38 bin 500 dolar düzeyindeki noktaya doğru hareket edileceğini de ekleyen Poppe, yalnızca bu seviyelerin üzerinde likidite sağlanabileceğini düşündüğünden de bahsetti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir