Bitcoin Ajandası

Ünlü Bitcoin Borsası LUNC için Açıklamada Bulundu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ünlü Bitcoin Borsası LUNC için Açıklamada Bulundu!

Ünlü Bitcoin Borsası LUNC için Açıklamada Bulundu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Dünyaca ünlü Bitcoin borsası KuCoin, Terra Classic’i (LUNC) stake durumundan çıkardığını açıkladı. Bu sayede varlığın validatörü olan KuCoin, oylama gücünü de %0,21’e kadar düşürmüş oldu. Sonrasında validatör listesinde 44’üncü sıraya yerleşti. LUNC topluluğu, bundan sonra varlık fiyatının daha da düşeceğini düşünüyor.

Bitcoin Borsası 48 Milyarlık LUNC için Harekete Geçti

Bitcoin Borsası 48 Milyarlık LUNC için Harekete Geçti
Bitcoin Borsası 48 Milyarlık LUNC için Harekete Geçti

Terra Classic fenomeni ve bir Youtuber olan ClassCyrpto, ünlü borsanın 48 milyar dolarlık LUNC’ın tamamını undelegate ettiğini ortaya çıkardı. Borsa şimdilerde validatör listesinin 44’üncü sırasında yer alırken, oylama gücüyse 0,21 oranına kadar gerilemiş durumda. Stake halinden çıkarılan bu yüklü miktardaki varlığın arkasındaki sebeple alakalı herhangi bir bilgi bulunmuyor. Fakat topluluk üyeleri, yakın zamanda LUNC fiyatının düşüş göstereceğini, bazı borsalarında LUNC yakımı gerçekleştirebileceğini düşünüyor.

Diğer yandan ünlü kripto para borsası konuyla alakalı olarak resmi bir açıklamada bulunmadı. Dolayısıyla gelişmenin, büyük ihtimalle merkezi borsa fonlarının yeniden yapılandırılmasıyla alakalı bir adım olduğu tahmin ediliyor. Bununla beraber Bitcoin borsası, USTC ve LUNC sahipleriyle alakalı olarak Terra airdrop’unun ikinci aşamasını hala tamamlamadı. Neden tamamlamadığı hakkında herhangi bir bilgi bulunmadığından FUD, Terra Classic topluluğunda yeniden değer kazandı. Hatta bazı topluluk üyeleri sahip oldukları LUNC’ları çekerek Binance borsasına aktarıyor.

Binance, Terra Yakım Mekanizmasında Değişiklik Yaptı

Binance borsası, Terra yakımıyla alakalı olarak bir duyuru yaptı. LUNC işlem ücretlerinde yakım mekanizmasını değiştirdiğini duyuran Binance, değişikliklerinin bir parçası olarak 28 Aralık 2022 tarihi itibariyle LUNC marj ve spot işlem ücretlerini yüzde 50’ye düşürdüğünü açıkladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir