Bitcoin Ajandası

Ünlü İsimden Bitcoin Tahmini: Bu Sene 70 bin Dolar Olabilir!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ünlü İsimden Bitcoin Tahmini: Bu Sene 70 bin Dolar Olabilir!

Ünlü İsimden Bitcoin Tahmini: Bu Sene 70 bin Dolar Olabilir!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto dünyasında önemli bir yere sahip olan BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, 2023 ve sonrası için Bitcoin tahmininde bulundu. İngiliz podcast’çi Peter McCormack’in yayınına katılım sağlayan Hayes, lider kripto para biriminin 2023 yılında 70 bin dolara ulaşabileceğini fakat daha fazla yükseliş göstermeyeceğini düşündüğünden bahsetti. Hayes’in bu Bitcoin tahmini ise dikkat çekti.

Hayes 2023 Yılı Bitcoin Tahminini Açıkladı

Hayes 2023 Yılı Bitcoin Tahminini Açıkladı
Hayes 2023 Yılı Bitcoin Tahminini Açıkladı

2022 yılında yaşanan birçok çöküş ve iflasının merkezi olan kurumların başına geldiğini söyleyen Hayes, geçtiğimiz yılın merkeziyetsizlik onayının alındığı bir yıl olduğunu belirtti. İflas eden ya da çöken FTX, GEnesis, Terra LUNA, 3AC gibi şirketlerin aynı şeyi yaptığını, varlıklarını kaldıraçlı olarak shit coin’lere yatırdıklarını ve saçma sapan trader’lara kredi verdiklerini anlattı. Kripto piyasasının büyük ölçüde değerini kaybettiğinden de bahseden ünlü isim, Uniswap, Ethereum ve Bitcoin gibi bir şeyler üreten projelerin çalışmaya devam ettiğini söyledi.

Diğer yandan Arthur Hayes, katıldığı programda kendisine yöneltilen Bitcoin fiyatının gidişatıyla alakalı soruları da cevapladı. Bitcoin fiyatının 2023 yılında 70 bin dolara kadar yükselebileceğini söyleyen eski CEO, bu seviyenin üzerine çıkamayacağına da dikkat çekti. Bununla beraber 2024 yılında daha iyi bir dönem yaşanacağını, 2025 ya da sonrasındaysa daha büyük felaketler yaşanabileceğini de ekledi.

Tüm bunların dışında Hayes, FTX çöküşünde şirketin yaptığı en büyük hatanın FTT fiyatını savunması gereken 22 dolarlık seviyeyi açık etmek olduğunu söyledi. Bu gibi durumlarda bir trader’in yapması gereken en son şeyin fiyat seviyesini duyurmak olduğunu da belirtti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir