Bitcoin Ajandası

Ünlü Milyarder Bu Altcoin’leri Gizlice Biriktiriyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ünlü Milyarder Bu Altcoin’leri Gizlice Biriktiriyor!

Ünlü Milyarder Bu Altcoin’leri Gizlice Biriktiriyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Ünlü milyarder bu altcoinleri gizlice biriktiriyor. Mark Cuban, birkaç NFT ve Ethereum (ETH) üzerine inşa edilmiş kripto paraları içeren bu altcoinlerin oluşturduğu portföyünü açıkladı.

Ünlü milyarder bu altcoinleri gizlice biriktiriyor. ETH arama motoru EtherScan’a göre, Mark Cuban’ın en büyük altcoin varlıkları arasında veri değişim platformu Ocean Protocol (OCEAN), çapraz zincir akıllı sözleşme protokolü Rarible (RARI), Olympus DAO (gOHM) ve Audius (AUDIO) yer alıyor. Ünlü iş adamı ayrıca kripto cüzdanından bir kısmını halka açarak NFT koleksiyonunu sosyal kripto koleksiyon platformu Lazy’de sergiledi.

Ünlü Milyarder Bu Altcoin’leri Gizlice Biriktiriyor!

Ünlü Milyarder Bu Altcoin’leri Gizlice Biriktiriyor!
Ünlü Milyarder Bu Altcoin’leri Gizlice Biriktiriyor!

Mark Cuban’ın koleksiyonu, ETH rakiplerinden Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) üzerine kurulu NFT’lerin yanında ETH’nin kendisini de içermeye başladı. Mark Cuban, komedyen Jon Stewart ile yakın zaman içerisinde yaptığı bir röportaj esnasında en son yatırımlarından %80’inin kripto varlıklara yapıldığını, bunun nedeninin de yeni nesillerin kripto para birimlerini iş modellerine dahil etme olasılığının çok yüksek olduğuna inandığını meydana çıkardı. Mark Cuban konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

“Şu anda yaptığım yatırımlar geleneksel işletmelerde değil, Shark Tank’ta yapmadığım yatırımların %80’i kripto para birimlerinde ve onun çevresinde…”

Kripto Para Birimlerinin İlerleyen İş Dünyasında Meşru Kullanım Durumları

Mark Cuban daha sonrasında Stewart’a kendisinden daha az spekülatif bir yatırımcı olduğunu söylüyor ve merkezi bulunmayan kripto para birimlerinin daha da ilerleyen iş dünyasında meşru kullanım durumlarına sahip olacağına inandığını vurguladı. Mark Cuban konuya yönelik şu yorumlarda bulunuyor:

“Bitcoin ve Dogecoin hakkında okuduğunuz tüm spekülasyonları bir kenara bırakın. Bunu bir kenara bırakın, bu sadece hisse senetleri ve her şeyle oynanan oyundur. Merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO), temel olarak merkezi bir organizasyon olmadığını söylüyor. Her şey merkezi olmayan ve güvenilir. Yani bundan kastımız, bir yönetim grubu, yönetim kurulu ya da karar veren bir CEO yok… Ve böylece, o uygulamada bir tokene sahip olan herkes, gövdenin, ağın yönünü belirlemek için her zaman eşit olmasa da tipik olarak eşit bir oya sahiptir. Bu, karar verme sürecini değiştiriyor ve benim yatırım yapmak istediğim yer burası.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir