Bitcoin Ajandası

Otel Zinciri Haricinde Japon Kasabası Niseko
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ünlü Otel Zinciri Kripto Para Birimleriyle Ödemeleri Almaya Başlıyor!

Ünlü Otel Zinciri Kripto Para Birimleriyle Ödemeleri Almaya Başlıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

News’e verilen söylemlere göre otel zinciri olan Pavilions Hotels & Resorts’dan müşterilerin konaklama yapabilmeleri için kripto paralarla ödemeleri almaya başlayacağını bildirdi.

Scot Toon, Pavilions’ınİngiliz ödemelerin hizmeti olan Coindirect ile Bitcoin ve Ethereum dahilken 40’tan fazla para birimlerinde ödeme yapan misafirlerde Asya ve Avrupa otel zinciri genellemesine bakıldığında grup şeklinde ödemeleri kabul edebilmek için ortaklık kurduğunu açıkladı.

Otel Zinciri Haricinde Japon Kasabası Niseko

Otel Zinciri Haricinde Japon Kasabası Niseko
Otel Zinciri Haricinde Japon Kasabası Niseko

Bunların yanı sıra Tayland tatil beldelerinden biri olan Phuket’te Japon kasabası Niseko’daki mülkler için satın alınma durumunda kripto paralar kabul edilecek. Tayland merkezi olan şirket için gelecek adına kurulan tatil yerleri için diğer mal ve hizmetleri satın almada kripto para kullanma fırsatı genişletilmeye alınıyor. Toon ise şunları söyledi:

“Kripto para birimi, Pavilions’ın sonsuza kadar var olacağını gördüğü bir şey. Yakın zamanda ortadan kalkmayacak ve insanlar son birkaç yılda onu giderek daha fazla benimsiyorlar. İnsanlar perakende sektöründe bunu üstleniyor, bu yüzden seyahat alanında üstlenmek bizim için mantıklıydı.”

Para Birimleri Dalgalanmalara Karşı Bağışıklık Kazanamadı!

Kripto paralarda oynaklık genel olarak benimsenmeyi engelleyen bir endişe olarak meydandayken gündeme geldi. Bunun yanı sıra Toon fiat para birimleri fiyat dalgalanmalarında bağışıklık kazanmadığını ve sadece uluslararası ticarette bir parçası olmuştur. Toon:

“Giderek daha fazla insanın iş için kripto para birimini benimsediğini görebilmek heyecan verici. Kripto para birimlerini bir ödeme şekli olarak benimseyen seyahat alanında giderek daha fazlasını göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir