Bitcoin Ajandası

Ünlü Şarkıcının Markası NFT için Ticari Marka Başvurusunda Bulundu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ünlü Şarkıcının Markası NFT için Ticari Marka Başvurusunda Bulundu!

Ünlü Şarkıcının Markası NFT için Ticari Marka Başvurusunda Bulundu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
4 0

Ünlü rap sanatçısı Kanye West, kendi markasına ait NFT koleksiyonu için 17 ticari marka başvurusu gerçekleştirdi.

Yeezus Ticari Marka Başvurusunu Gerçekleştirdi!

Yeezus Ticari Marka Başvurusunu Gerçekleştirdi!
Yeezus Ticari Marka Başvurusunu Gerçekleştirdi!

Dünyanın en popüler rap sanatçılarından biri olan Kanye West, NFT dünyasına katılacak yeni isimler arasında yer alacak gibi görünüyor. Ünlü sanatçı, daha önce sosyal medya hesabı üzerinden NFT’ler hakkında yaptığı ve kısa süre sonra sildiği eleştirel açıklamalarla gündeme gelmişti. Gerçekleştirilen bu başvurularsa West’in yaptığı bu eleştirel açıklamalardan birkaç ay sonra geldi.

Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne yapılan 17 ticari marka başvurusu, blok zincir tabanlı Non-Fongible Token (NFT) varlıklar, kripto paralar ve çeşitli tokenlerden meydana geliyor.

Gerçekleştirilen başvuruların 1B bazında olması sebebiyle ne zaman kullanılmaya başlayacağı konusunda herhangi bir bilgi verilmiş değil. 1B başvuruları, ticari markanın ilerleyen dönemlerde kullanılmasının talep edildiği anlamı taşıyor. Bu durumda izin alınırken, başvuru detayı hakkında bilgi verilmesine gerek yoktur. 1A bazında gerçekleştirilen başvurularsa ticari markanın ne içerdiği ya da nasıl kullanılacağı gibi konularda ayrıntılı bilgi paylaşılması talep edilir.

Başvurular Ünlülerin Dikkatini Çekiyor

Popüler NFT projeleri ve bu projelere sağlanan destek arttıkça, ticari marka başvuruları da ünlü isimlerin ilgisini çekmeye başladı. Nisan ayında futbol duayeni David Beckham’ın metaverse ve NFT başvurusundan sonra Kenye West’in markası Yeezus da bu alanda bir adım attığını duyurdu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir