Bitcoin Ajandası

Ünlü Şirket Var Olan 2 Kripto Parayı İncelemeye Aldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ünlü Şirket Var Olan 2 Kripto Parayı İncelemeye Aldı!

Ünlü Şirket Var Olan 2 Kripto Parayı İncelemeye Aldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Ünlü şirket elinde bulunan verilerin beraberinde, Ethereum’un long pozisyon işlemleri için ortalamadan daha iyi olduğununu belirten Santiment analistleri, iki farklı ölçümde dikkatleri çekti.

Santiment’in belirttiği ilk metriklerden fiyatta gerçek değerler hakkında bizlere bilgi veren “MVRV” oldu. Verilerle elde edilen para birim fiyatları toplam piyasa değerinde bölünmeyle bulunan MVRV metriği kapsamında Santiment’e göre, 30 günlük vadede sağlam bir risk-ödül oranı sunuyor.

MVRV: “Tarihsel olarak, 30 günlük bazda %16,9’luk bir MVRV, satın alma için normalden daha az riskli bir fırsat” anlamına gelmektedir.

Ünlü Şirket Psikolojik Olarak Yorum Yaptı!

Ünlü Şirket Psikolojik Olarak Yorum Yaptı!
Ünlü Şirket Psikolojik Olarak Yorum Yaptı!

Santiment bunun yanı sıra yatırımcı psikolojisini de atlamadan Ethereum’un dip alıcılar için uygun seviyede görüldüğünü açık ve net olarak ele aldı:

“Ethereum’a yönelik kitle duyarlılığı şu anda tarihsel olarak düşük seviyede, bu durum, kitlelere karşı satın almak için büyük bir potansiyel fırsat sunuyor.”

Konu Bitcoin’e geldiğinde, veri kaynağı platformları Santiment, lider kripto para birimleri için zincir içi temeller açısından güçlü belirtiler göstermeye devam ederken bir de Bitcoin’in yeniden toparlandığını da açıklayan firmaya göre detaylı açıklamalar geldi:

“Aktif adresler, Nisan ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50’lik büyük düşüşün ardından az da olsa toparlanmayı başardı. “Active Address Divergence (Aktif Adres Uyuşmazlığı)” modelimiz, fiyatın düşmesini mantıklı saysa da, adres etkinliği o kadar düşmedi.”

Koronavirüs’ün Etkileri

Kripto analiz firması, Koronavirüs’ün etkilerine de değindi

Açıklamaların sonunda genel olarak Mart 2020’deki Koronavirüs kaynaklı çöküşten bahsedilen analiz firmaları, yatırımcıların ortalama getirileri hakkında da yorum yapmayı bırakmadı:

“Bitcoin, 2020 fiyatlarına kıyasla hala önemli ölçüde yükselebilir. Ancak tüm FOMO’ya (kaçırma korkusu’na) rağmen, en çok satın alınan ve satılan bölgelerden, BTC hala 14 ayda görülen en düşük ortalama yatırımcı getirisinde. Bu, tarihsel olarak, satın almak için ortalamadan daha iyi bir nokta.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir