Bitcoin Ajandası

Ünlü Yapımcı Filmini NFT Film Olarak İzleyicisine Sunacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ünlü Yapımcı Filmini NFT Film Olarak İzleyicisine Sunacak!

Ünlü Yapımcı Filmini NFT Film Olarak İzleyicisine Sunacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Chasing Amy, Clerks ve Jay and Slent Bob Strike Back gibi pek çok farklı kült yapımlarının mimarı olan Kevin Smith, dün yapmış olduğu bir açıklamayla piyasaları heyecanlandıran bir haber verdi. Smith bu açıklamasıyla en yeni filmi olan “KillRoy Was Here” filmini bir NFT film olarak yayınlayacağını duyurdu.

NFT Film Planları Bir Yıldır Tartışılıyor

NFT Film Planları Bir Yıldır Tartışılıyor
NFT Film Planları Bir Yıldır Tartışılıyor

Sinema sektörünün duayen isimlerinden olan Kevin Smith, Secret Network kullanmasıyla biliniyor. Bu platform, ünlü yönetmen Quentin Tarantino’ya ait Pulp Fiction NFT’lerini ağırlayan ağ olmasıyla bilinen Cosmos tabanlı olmasıyla dikkat çekiyor. KillRoy ile alakalı NFT film planları yaklaşık olarak 1 yıldır tartışmalara konu olurken, projenin detayları yeni yeni ortaya çıkıyor.

Quentin Tarantino’nun NFT koleksiyonunda olduğu üzere Kevin Smith’in koleksiyonunda da yer alan NFT’ler de Secret Network platformunun gizlilik ve güvenlik protokollerine dayanacak. Bu doğrultuda söz konusu komedi-korku filminin yanı sıra ekstra olarak kamera arkası görüntüler ve filmle alakalı pek çok görüntü NFT sahipleri tarafından ulaşılabilir hale getirilecek.

NFT Sahipleri Kendi Karakterlerini Oluşturabilecek

Konuyla alakalı olarak CoinDesk’e açıklamalarda bulunan ünlü yapımcı, başta ün sahibi olanlar olmak üzere hemen hemen herkesin NFT’leri bir çeşit para kazanma yolu olarak tercih ettiğini dile getirdi. Fakat bu pazarın kendisi açısından çok daha farklı ve yaratıcı bir oyun alanı olduğunu söyleyen Smith, NFT’lerin çocukların yaratıcılıklarını kullanarak yeni şeyler üretebildikleri Youtube gibi bir kanalı hatırlattığını da belirtti. Ayrıca o kanalı kaçırdığını, NFT’leriyse kaçırmak istemediğini ekledi.

5555 kişinin yer aldığı koleksiyonda her bir NFT filmin başrolüne farklı bir soluk kazandıran kendine has yaratıcı sanat eseriyle sunulacak. Yapımcının hedefi, NFT sahiplerinin karakterleri kendi içeriklerini oluşturabilmek üzere kullanması ve devam filmi niteliğinde en başarılı kreasyonları çıkarmalarıdır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir