Bitcoin Ajandası

USDC İhraççısı Circle O İddiaları Reddetti: En Güçlü Dönemdeyiz!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. USDC İhraççısı Circle O İddiaları Reddetti: En Güçlü Dönemdeyiz!

USDC İhraççısı Circle O İddiaları Reddetti: En Güçlü Dönemdeyiz!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
15 0

Son zamanlarda pek çok kripto bankasının iflasa sürüklenmesi ve zor süreçten geçmesi dolara endeksli stabilcoin’ler açısından çeşitli söylentilerin çıkmasına neden oldu. Bu söylentilerden biri de USDC ihraççısı Circle’ın iflas etmek üzere olduğu iddiası olurken, şirket CEO’su iddiaların tümünü yalanladı.

USDC İhraççısı İddiaları Yalanladı

USDC İhraççısı İddiaları Yalanladı
USDC İhraççısı İddiaları Yalanladı

Kripto piyasalarının en büyük ikinci stabilcoin’i USDC’nin ihraççısı Circle hakkında çökeceği yönünde iddialar ortaya atıldı. Şirketin kurucusu ve üst düzey yöneticisi Jeremy Allaire konuyla alakalı olarak Twitter hesabı üzerinden birtakım açıklamalarda bulunarak tüm iddiaları reddetti.

Yapılan açıklamanın başlığı nasıl istikrarlı ya da sabit kalınacağı yönünde olurken, bu açıklamalarda dikkat çekilen noktaysa USDC’lerin tamamen dolarla değer kazanan varlıklar üzerinden desteklendiğiydi.

USDC Her Zaman Destekleniyor

Şirket CEO’su açıklamalarında, USDC’nin her zaman için ABD dolarıyla değerlenen kripto paralar tarafından desteklendiğini ifade etti. Bununla beraber söz konusu stabilcoin rezervinin Bank of New York Mellon ya da Blackock gibi ABD’nin en önemli finans kuruluşlarının sakladığını da belirtti.

Jeremy Allaire kripto piyasalarında önceki yıllara nazaran dolandırıcılık olaylarının arttığını, dolayısıyla piyasalardaki endişelere anlayabildiğini dile getirdi. Circle olarak en iyi standartlarda çalışmayı tercih ettiklerini söyleyen CEO, şirket olarak hiç olmadığı kadar güçlü bir konumda olduklarına dikkat çekti. Ayrıca açıdan şeffaflığını artıracaklarını da açıklamalarına ekledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir