Bitcoin Ajandası

USDC İhraççısı Circle’dan Banka Olma Yönünde Büyük Adım!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. USDC İhraççısı Circle’dan Banka Olma Yönünde Büyük Adım!

USDC İhraççısı Circle’dan Banka Olma Yönünde Büyük Adım!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Uzmanlar tarafından da işlemlerinin araştırılarak hedefleri belirlemede yardımcı olduğu USDC ihracatçısı Circle, ticari banka olma yolunda adım attığını duyurarak dikkatleri üzerine topladı.

Dünya üzerinde ikinci büyük kripto para birimine sahip olan USDC’nin ihraççısı Circle şirketi halka açılmak amacının olduğunu ve bu hedefin gerçekleşmesi için süreci başlattığını açıklamasının ardından şimdi de ticari banka olmak üzere yeni hedefleri gerçekleştirmede adım attığını belirtti.

USDC İhraççısı Circle Konuya Netlik Getirdi!

USDC İhraççısı Circle Konuya Netlik Getirdi!
USDC İhraççısı Circle Konuya Netlik Getirdi!

Daha öncesinde OCC Anchorage gibi bazı kripto para saklama hizmetlerini geçerli kılan şirketlere ulusal kripto para bankası onayı alınmıştı. Fakat uzmanlar, Circle’ın alacağı bir onayda, diğerlerinden de çok ötede olacağını belirtti. Şirket bu konuda şu açıklamaları yaptı:

“Bizler bu yolculuğumuza, özel sektörün içinde bulunan, büyük ölçekli dijital dolar sektörünün getirdiği avantajları ve riskleri en iyi şekilde yönetmek isteyen, Başkan’ın Çalışma Grubu’yla birlikte hareket eden ABD finans regülatörleriyle birlikte çıkıyoruz.”

Halka Arz Olacaklarını Açıklamışlardı

Circle bir SPAC anlaşmasına dayanarak sene sonu halka açılmayı planladığını ve bu adımın uygulanacağı anda da Circle’ın piyasa değerini de 4,5 milyar dolar yapılacağını açıkladı. Circle’ın meydana getirdiği ve USDT’den sonra en büyük ikinci sabit coin olan USDC’nin piyasa değeri 1 Ocak tarihinde 4 milyar dolar üzerinden giriş görmüştü. Bugüne bakıldığında da bu rakam yaklaşık 27 milyar dolarda gözükürken yani USDC sene başından bu yana 6 kattan fazla büyüme göstermiş anlamına gelir. USDT ise yılbaşından bu yana sadece 2 kat büyüme göstererek toplam değer üzerinden de 62 milyar dolar civarında işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir