Bitcoin Ajandası

USDC İhraççısı Circle’dan Kötü Haber: Milyonlarca Dolarlık Kayıp Verdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. USDC İhraççısı Circle’dan Kötü Haber: Milyonlarca Dolarlık Kayıp Verdi!

USDC İhraççısı Circle’dan Kötü Haber: Milyonlarca Dolarlık Kayıp Verdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

USDC ihraççısı Circle, Silikon Valley Bank’taki 3 milyon dolarlık varlığını çekemediğini itiraf etti. Bununla beraber stabilcoin USDC’nin depeg yaptığı da görüldü.

Silikon Valley Bank’ın ciddi bir çöküş yaşamasının ardından düzenleyici tarafından kapatılması, kripto para piyasalarını olumsuz yönde etkiledi. Silikon Valley Bank’ta 40 milyon dolarlık varlığı bulunan Circle, bu varlığın 3.3 milyon dolarlık bölümünü çekemediğini belirtti. Bugün sabah saatlerinde yapılan açıklamanın ardından USDC fiyatının 0,9 dolar seviyesine kadar gerilediği görüldü. Bankada sıkışan parası için Circle, havale işlemlerinin tam anlamıyla çalışmasını gerekçe gösterdi.

USDC İhraççısı Circle SVB’deki Parasını Kurtaramadı

USDC İhraççısı Circle SVB’deki Parasını Kurtaramadı
USDC İhraççısı Circle SVB’deki Parasını Kurtaramadı

USDC ihraççısı Circle, Silikon Valley Bank’tan geri almaya çalıştığı 40 milyon dolarlık varlığının 3.3 milyon dolarlık bölümünü kurtaramadığını itiraf etti.

Konuyla alakalı olarak Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan şirket yetkilileri, son birkaç gündür tartışma konusu olan varlıklarla alakalı olarak son noktayı koymuş durumda. USDC ihraççısı şirket, perşembe günü başlattığı para çekme işlemlerinin henüz tamamlanmadığını, bankada hala 3.3 milyon doların bulunduğunu ifade etti.

Stabilcoin ihracı yapan Circle, düzenleyicilerin rehberliğinden faydalanacağını ve önemli kabul edilen bu bankanın devamlılığı açısından çağrılara katılım sağlayacağını ifade etti.

Şirketin yapmış olduğu bu açıklamaları gündeme bomba gibi düştü. Üstelik bu açıklamalardan sonra kripto piyasalarında panik havası oluşurken, USDC fiyatı da 0,9 dolara kadar geriledi. En aktif kullanılan ve milyarlarca varlığın döndüğü söz konusu stabilcoin’in depeg olması, yatırımcıları şaşkına uğrattı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir