Bitcoin Ajandası

1,6 Milyar Dolarlık USDT Satışı Piyasalara Damgasını Vurdu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. 1,6 Milyar Dolarlık USDT Satışı Piyasalara Damgasını Vurdu!

1,6 Milyar Dolarlık USDT Satışı Piyasalara Damgasını Vurdu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
5 0

Son günlerde kripto para piyasalarının gündeminde yer alan Tether’de yeni bir gelişme yaşandı. Platformun stabilcoin’i olan USDT’den yüklü miktarda satış gerçekleştirildi. 1,6 milyar dolar değerinde olan bu USDT satışının son 468 saat içerisinde gerçekleştirilmesi gündeme bomba gibi düştü.

Yatırımcılar Endişeyle USDT Satışı Gerçekleştirdi

Yatırımcılar Endişeyle USDT Satışı Gerçekleştirdi
Yatırımcılar Endişeyle USDT Satışı Gerçekleştirdi

Kripto para piyasalarında genel düşüş devam ederken, piyasalardaki gerilim de bununla bağlantılı olarak artış gösteriyor. Son 2 gün içerisinde gerçekleştirilen 1,6 miyar dolar değerindeki USDT satışı bunun en önemli ispatı olarak değerlendiriliyor.

Piyasaları büyük ölçüde sarsan son çöküş, Coinbase gibi çeşitli kripto para borsalarında işten çıkarımlara yol açtı. Yaşanan tedirginlik ve korku, kripto şirketleriyle beraber yatırımcıları da olumsuz olarak etkilemiş durumda.

CoinGecko’dan elde edebilen verilere göre USDT’de son 48 saat içerisinde 1,6 milyar dolar değerinde stabilcoin elden çıkarıldı. Böylelikle dolaşımdaki arz miktarı 70.8 milyar dolara kadar geriledi. Bu veri, 2021 Ekim döneminden bu yana görülen en dip seviye anlamı taşıyor.

UST’nin Çöküşü USDT’de de Paniğe Neden Oldu

Tether’in stabilcoin’i USDT her ne kadar Terra’nın stabilcoin’i UST’den farklı olsa da UST’de yaşanan bu kritik çöküş, USDT yatırımcılarının da paniklemesine sebep oldu.

Kripto para analisti Edward Moya konuyla alakalı olarak yaptığı değerlendirmesinde dijital varlıklara olan güvenin minimum seviyede kalmaya devam ettiğini, USDT’nin UST gibi bir akıbete uğrayacağından endişe edildiğini belirtti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir