Bitcoin Ajandası

LUNA ve UST Fiyat Çöküşü için Temsilciler Meclisi’nde Kritik Toplantı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. LUNA ve UST Fiyat Çöküşü için Temsilciler Meclisi’nde Kritik Toplantı!

LUNA ve UST Fiyat Çöküşü için Temsilciler Meclisi’nde Kritik Toplantı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
4 0

LUNA ve UST fiyat çöküşü, ABD’de uzun zamandır devam eden stabil coin tartışmalarını daha da alevlendirdi. Hazine Bakanı Jannet tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamaların ardından şimdilerde Demokrat milletvekilleri platformun ekosistemi ve yaşanan bu olağanüstü çöküşle alakalı kapalı bir oturum gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Oturuma USDC ihraççısı olarak bilinen Circle’dan da bir yönetici katılım sağlayacak.

Özellikle geçtiğimiz yıl yaşanan boğa sezonuyla beraber kripto paralara gösterilen yoğun ilgi stabil coinlerin büyük ölçüde değer kazanmasına neden oldu. Dünyanın en büyük ekonomisine sahip ABD’de de dolara endeksli olan bu kripto paralar son zamanların en çok konuşulan konuları arasında yer almaya başlamıştı.

Terra ekosisteminin stabil coinlerinde yaşanan son gelişmeler de dünya genelince yüzbinlerce yatırımcının zarara uğramasına neden olurken, hali hazırda bu coinleri tartışan ABD yönetiminin konuya incelikle yaklaşmasına neden oldu.

UST Fiyat Çöküşü Vekiller Tarafından Değerlendirilecek

Elde edilen bilgilere göre Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin Demokratik vekilleri, bugün TSİ akşam saatlerinde kapalı bir oturum gerçekleştirecek Terra ekosistemi LUNA ve UST fiyat çöküşünün konu edileceği bu kapalı oturumun sonucunda ABD’deki kripto para regülasyonunu hızlandıracağı düşünülüyor.

Oturuma Katılacak İsimler

 Toplantıda milletvekillerine bilgi verecek olan isimler şunlar:

  • ABD Kongresi Araştırma Hizmetleri analisti ve Sermaye piyasaları ile menkul kıymetler regülasyonları konusunda uzman olan Eva Su
  • Dünyanın en büyük ikinci stabil coini olan USDC ihraççısı Circle’ın küresel politika ve strateji uzmanı Dante Disparte
  • Willamate Üniversitesi hukuk profesörü ve Digital Fiat Currency Enstitüsü araştırma yöneticisi Rohan Grey

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir