Bitcoin Ajandası

UST ve LUNA Satışı Yapıldı mı? Terra Kurucusundan Beklenen Açıklama Geldi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. UST ve LUNA Satışı Yapıldı mı? Terra Kurucusundan Beklenen Açıklama Geldi!

UST ve LUNA Satışı Yapıldı mı? Terra Kurucusundan Beklenen Açıklama Geldi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Terra’nın kurucu ortaklarından biri olan Do Kwon, son günlerde ağda yaşanan krizle alakalı uzun zamandır sessizliğini koruyordu. Önceki gün ağın araştırma formuna “Terra sisteminin canlandırma planı” önermesinin birkaç saat sonrasında ağda yaşanan tüm bu olumsuz gelişmelere yönelik üzüntüsünü ifade eden bir açıklamada bulundu. Konuya ilişkin sessizliği Twitter üzerinden bozan Do Kwon, UST ve LUNA satışına yönelik iddialara da yanıt verdi.

UST ve LUNA Satışı Yapılmadı

UST ve LUNA Satışı Yapılmadı
UST ve LUNA Satışı Yapılmadı

Açıklamalarında bu süreçteki zamanının büyük çoğunluğunu UST’nin 1 doların altına düşmesinden zarar gören aile bireyleri, yakınları, arkadaşları ve yatırımcılarıyla telefon görüşmesi yaparak geçirdiğini dile getirdi. Kendi buluşunun herkes için yaşattığı bu hayal kırıklığı ve zarar için kalbinin kırık olduğunu ifade eden Do Kwon, tüm bu çöküşte herhangi bir kazancının olmadığına da değindi. Kriz sürecinde şirketin ya da kendisinin herhangi bir UST ya da LUNA satışı gerçekleştirmediğine vurgu yaptı.

Terra, kripto para piyasalarında çöküş başladığında rezervindeki 1,5 milyar dolar değerindeki krediyi harekete geçirmişti. Fakat bu durum UST’nin 1 dolara sabitlenmesine yardımcı olmadı. LUNA’da dagil olmak üzere fiyatlarda ciddi bir düşüş yaşandı. Stabil coin haberin yazıldığı esnada 0.17 dolardan işlem görüyor. LUNA ise 0.000316 seviyesinden el değiştiriyor.

Terra’nın Yeniden İnşa Edilmesi Planlanıyor

Diğer yandan kısa süre öncesinde geçici bir süreliğine durdurulduğu açıklanan Terra blok zinciri şimdilerde yeniden faaliyete geçirildi. Terra kurucu ortağı Kwon Terra blok zincirinin stabilcoin’i UST olmadan yeniden inşa etme ve LUNA tokenlerini tekrar dağıtma planından bir kez daha bahsetti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir