Bitcoin Ajandası

Uzman 2022 için 3 NFT Coin’i Belirledi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Uzman 2022 için 3 NFT Coin’i Belirledi!

Uzman 2022 için 3 NFT Coin’i Belirledi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

2021 yılında kripto büyümesinin ön taraflarında yer alan non fungible token’lardan (NFT) bahsederken “Metaverse, NFT kriptolarında kazanımları körükledi ve bunlar 2022’de 3 NFT coin yeni zirveler görebilir” ifadelerini kullandı.

NFT kriptolarının sanat eserleri, oyun öğeleri, sanal gerçeklik platformlarındaki gayrimenkuller, müzik, şiirler, koleksiyonluk spor kartları veya konser biletleri dahil olmak üzere çok sayıda somut veriler elde tutuluyor. Buna göre soyut nesnenin “türünün tek örneği” dijital varlıkları olarak oluşturulur. Bu kısımda da 3 NFT coin için belirlemede bulundu.

2022 için 3 NFT Coin Belirlendi!

2022 için 3 NFT Coin Belirlendi!
2022 için 3 NFT Coin Belirlendi!

Yatırım uzmanı Geçgil’e göre önümüzdeki aylarda ivme kazanabilecek üç NFT projesi, aşağıdaki şekilde:

Axie Infinity (AXS): 2018 yılı kapsamında Vietnam merkezli Sky Mavis tarafından kurulan Axie Infinity, Ethereum blockchain’inde oluşturulan bir “play-to-earn” oyunu olmaktadır. Platformun kendi ekonomisi, para birimleri ve arazisi bulunmaktadır. Ayrıca önde gelen NFT tabanlı kripto oyunu, oyuncularından da ‘Axies’ adlı dijital evcil hayvanları toplamasına, üremesine ve bunlarla rekabet etmesine ve topraklarını inşa etmesine olanak tanımaktadır. AXS, 106.99 dolardan işlem görüyor.

Enjin Coin (ENJ): 2009 yılında Witek Radomski ve Maxim Blagov tarafından kurulan Enjin, kullanıcıların gruplar oluşturabilir. Diğer yandan da sohbet edebileceği ve hatta sanal ürün mağazalarına ev sahipliği yapabileceği Ethereum tabanlı bir sosyal oyun platform olmaktadır. 250.000’den fazla oyun topluluğu ve 18,7 milyon kayıtlı oyuncu ile lider bir oyun platformu olan Enjin coin, 2.94 dolardan işlem görüyor.

Çeşitli Oyunlara Erişmek

The Sandbox (SAND): Hong Kong merkezli The Sandbox, Ethereum Blockchain’inde çalışan başka bir sanal oyna-kazan blok zinciri oyun ekosistemi olmaktadır. Platformun takipçileri, çevrimiçi ekosistemin Blockchain teknolojisini, DeFi ve NFT’leri bir 3D metaverse’te birleştirdiğini vurgularken diğer yandan oyuncular çeşitli oyunlara erişmek için avatarlarını geliştirebilirler. SAND, 6,45 dolardan el değiştiriyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir