Bitcoin Ajandası

Uzmanlardan Yeni Bitcoin Analizi: Yeni Bir Yükseliş Trendi mi Başlıyor?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Uzmanlardan Yeni Bitcoin Analizi: Yeni Bir Yükseliş Trendi mi Başlıyor?

Uzmanlardan Yeni Bitcoin Analizi: Yeni Bir Yükseliş Trendi mi Başlıyor?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
39 0

Dün FED kararının öncesinde 40 bin dolar desteğini aşan Bitcoin, destek bulmaya devam ediyor. NewsBTC analistlerinden Aayush Jindal tarafından yapılan Bitcoin analizinde yeniden 41 bin 500 dolar seviyesine dikkat çekiliyor.

Uzmanların Dikkat Çeken Bitcoin Analizi: BTC Kazanımlarını Koruyor!

Uzmanların Dikkat Çeken Bitcoin Analizi: BTC Kazanımlarını Koruyor!
Uzmanların Dikkat Çeken Bitcoin Analizi: BTC Kazanımlarını Koruyor!

41 bin 500 dolar seviyesine ulaşan Bitcoin, sonrasında aşağı yönlü bir seyir izlemeye başladı. Bu süreçte BTC 40 bin dolar seviyesine kadar çekilirken, boğalarsa 39 bin dolar bölgesi ve 100 saatlik basit hareketli ortalama bölgesinde yer aldı. BTC/USD paritesini saatlik bazda incelediğimizde 39 bin 850 dolar bölgesine destekle meydana gelen bir yükseliş trendi çizgisi mevcut. 39 bin 300 dolar bölgesinde bir dip görülürken, BTC fiyatı yeni bir yükseliş seyri başlattı. 40 bin dolarlık direnç seviyesinin üzerinde net bir hareket yaşandı.

40 bin 800 dolar bölgesini dahi aşan Bitcoin, mevcut piyasalarda 41 bin dolarlık direnç bölgesinde seyrediyor. Bunun dışında 39 bin 308 dolar düzeyinden 41 bin 470 dolar düzeyine çıkış hareketinin yüzde 23.6 Fib geri çekilmesini de sınamış oldu.

Uzman analistin Bitcoin analizine göre BTC 41 bin 200 dolar bölgesindeki bir direnç durumuyla kaşrı karşıya. Sonraki önemli direnç düzeyiyse 41 bin 600 dolar civarında olabilir. Bu düzeyin üzerinde gerçekleşebilecek net bir hareket, başka yükselişlerin önüne açabilir. Bu öngörülerin gerçekleşmesi halinde 42 bin 500 dolar, sonrasındaysa 43 bin 200 dolar düzeyine dikkat çekiliyor.

Bitcoin Değer Kaybeder mi?

Jindal Bitcoin analizinde BTC’nin 41 bin 600 dolar düzeyini aşamaması halinde aşağı yönlü bir düzeltme yapabileceğini ifade ediyor. Bu yöndeki anlık bir seviye 40 bin 500 dolar civarı olarak görülüyor. Ana desteğin hala 40 bin dolar seviyesinde olması durumunda BTC fiyatı 39 bin dolar düzeyini test edebilir. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir