Bitcoin Ajandası

Uzmanların Kritik Bitcoin Yorumları Piyasaları Endişelendirdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Uzmanların Kritik Bitcoin Yorumları Piyasaları Endişelendirdi!

Uzmanların Kritik Bitcoin Yorumları Piyasaları Endişelendirdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
5 0

Yeni yayınlanan bir analize göre uzmanların Bitcoin yorumları piyasalarda ciddi bir korkuya neden oldu. Elde edilen verilere göre senaryonun gerçekleşmesi halinde Bitcoin ciddi bir değer kaybı yaşayabilir.

Bitcoin Yorumları Korkutucu

Bitcoin Yorumları Korkutucu
Bitcoin Yorumları Korkutucu

Dün yayınlanan ve Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamasıyla (WMA) etkileşimini inceleyen yeni verilere göre Bitcoin taban fiyat planlaması 15 bin 500 dolarla 19 bin dolar arasında olabilir. Piyasanın en popüler analist ve yatırımcılarından Rekt Capital Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamasında BTC/USD işlem çiftini 200 haftalık hareketli ortalamasını tekrar test edebilmek adına değer kaybetmesi halinde olası senaryolardan bahsetti.

Bitcoin tarihinde bir can simidi görevi üstlenen 200 haftalık hareketli ortalaması, hiçbir zaman kırılmayan ve devamlı yükseliş kaydeden bir destek olarak değerlendiriliyor. Mevcut piyasalarda 22 bin dolar civarında olan seviyenin ayı piyasası görülmesi halinde çizgi şeklinde seyretmeye devam ettiği görülüyor.

Fiyatın bu denli gerilemesinin son derece kötü bir sonuç olacağından bahseden Rekt Capital, 200WMA’nın destek olarak kalmaya devam etmesi gerektiğine dikkat çekiyor. Bununla beraber söz konusu seviyesinin iyi bir alım fırsatı olduğundan da bahseden uzman analist, diğer yandan bu fitillerin fiyatın yüzde 28’ine kadar ulaştığını söyledi. Bu durumda benzer bir fitil görülmesi halinde Bitcoin fiyatının 15 bin dolara kadar gerileyeceğini de ekledi.

Bitcoin Fiyatında Bu Seviyelere Dikkat

Rekt Capital ayrıca Bitcoin yorumlarında BTC’nin yavaş yavaş 200 WMA’ya yaklaştığını, tarihi açıdan bu hareketli ortalamanın uzun vadede yatırımcılar açısından harika getiriler sunabilme potansiyeline sahip olduğunu belirtti. BTC’nin bu hareketli ortalaya ulaşması durumunda dikkatli ve akıllıca davranılması gerektiğine de dikkat çekti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir