Bitcoin Ajandası

ABD Enflasyonu Zirveye Ulaştı! Uzmanların Kritik Bitcoin Yorumu Dikkat Çekti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ABD Enflasyonu Zirveye Ulaştı! Uzmanların Kritik Bitcoin Yorumları Dikkat Çekti!

ABD Enflasyonu Zirveye Ulaştı! Uzmanların Kritik Bitcoin Yorumları Dikkat Çekti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
45 0

ABD’de enflasyon oranları son 40 yılın en üst düzeyine ulaştı. Ocak ayı verilerine göre Tüketici fiyat Endeksi (TÜFE), geçtiğimiz ay yüzde 0,5 oranındaki artışla yüzde 7,9’u gördü. Yaşanan bu yükselişin en önemli nedeni olarak Rusya-Ukrayna Savaşı’na işaret edildi. Fakat uzmanların Bitcoin yorumlarına göre bu durum BTC fiyatı üzerinde etkili olmadı. Bu süreçte BTC 38 bin 500 dolar düzeyine kadar geriledikten sonra 39 bin düzeyine ulaştı. Bugünkü piyasalarda da değer kaybeden BTC, şu anda 38 bin 551 dolardan işlem görüyor.

Analistlerin Kritik Bitcoin Yorumları!

Analistlerin Kritik Bitcoin Yorumları!
Analistlerin Kritik Bitcoin Yorumları!

Rusya-Ukrayna gerilimiyle bağlantı kuran enflasyon, tahmin edildiği üzere başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasasını olumsuz olarak etkilemeye devam ediyor. 42 bin – 45 bin dolar düzeyindeki direnç seviyesini aşamayan Bitcoin’in mevcut piyasalardaki hassasiyeti de aşırı derecede düşüş eğilimi gösteriyor. Diğer yandan altınsa değer artırmaya devam ediyor. Dolayısyla yatırımcıların büyük çoğunluğu Bitcoin’i güvenli bir liman olarak değil, riskli bir yatırım aracı olarak kabul ediyor.

Bitcoin zincir üstü analisti Willy Woo başta olmak üzere birçok uzman analist Bitcoin yorumlarında iyimser bir tavır sergilemiyor. Ünlü Analist Woo kripto pazarında yaşanan bu değer kaybına neden olabilecek teorilerinden bahsediyor. Willy Woo’ya göre elinde daha çok Bitcoin bulunduran erken yatırımcılar, bu sayıyı artırabilme fırsatı yakaladığı için BTC’nin değer kaybetmesinden hoşnutlar. Erken yatırımcıların ne sebeple boğaların teslim olması yönünde beklentiye sahip olduklarını da belirten ünlü analist, bu durumun en basit haliyle büyük BTC adreslerinin çok daha uygun fiyatlarla Bitcoin satın alabilmek adına şimdilik satmayı düşündükleri anlamına geldiğini de ifade ediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir