Uzun Vadeli Bitcoin Sahipleri En Yüksek Seviyede!

Uzun Vadeli Bitcoin Sahipleri En Yüksek Seviyede!

Haberler
Ağustos 25, 2021 tarafından Esra Yılmaz
63
Bugünkü piyasalarda, uzun vadeli Bitcoin (BTC) sahipleri 12.711.385 BTC’yi kontrol ediyor ve son 30 gün içinde 460.078 BTC’lik net bir birikim ortaya çıktı.
Uzun Vadeli Bitcoin Sahipleri En Yüksek Seviyede!

Uzun vadeli Bitcoin sahibi arzı, spot piyasa birikimi sürerken tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. Uzun vadeli yatırımcılar tarafından tutulan toplam arz, aşamalı olarak düşmeden önce 19 Ekim 2020 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 12.656.092 BTC’ye kadar bir yükseliş gösterdi.

Uzun vadeli Bitcoin sahibi arzı, 17 Mart 2021 itibari ile 10.903.459 BTC ile dip görmüş ve mayıs ayındaki toplu piyasa tasfiyelerinin sonrasında keskin bir hızlanma öncesinde istikrarlı bir artış başlamıştı.

Uzun Vadeli Bitcoin Yükselişi

Uzun Vadeli Bitcoin Yükselişi
Uzun Vadeli Bitcoin Yükselişi

Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek fiyatının %50’nin fazla altında kalması sonucu, piyasa katılımcıları devreye girerek hararetli bir şekilde Bitcoin biriktirmeye başladı. Bugünkü durum içinde ise sahipleri 12.711.385 Bitcoin’i kontrol etmesi ve son 30 gün içinde 460.078 Bitcoin’i net olarak biriktirmesi ile ön planda.

Taban Fiyatı Belirliyor

Uzun vadeli ve kısa vadeli sahipler tarafından tutulan arz, dolaşım içindeki arzın yüzdesini oluştururken HODLer’ların fiyat tabanını belirlemesi söz konusudur.

Son 10 yıldaki geri çekilmeler ya da konsolidasyon süreçleri sırasında uzun vadeli sahipleri, dolaşımda bulunan arzın daha fazlasını biriktirmekle süreç içinde fiyat tabanını belirlemek şeklinde avantaj ediniyor.

İleriki süreçte nasıl bir yol ile devam edeceği ise yatırımcıların ilgi ile takip ettiği konular arasında bulunuyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle