Bitcoin Ajandası

Vibrate Projesi Nedir? VIB Coin Nereden ve Nasıl Alınır?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Vibrate Projesi Nedir? VIB Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Vibrate Projesi Nedir? VIB Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Vibrate projesi (VIB), Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan ve müzik sektöründe faaliyet gösteren bir kripto para projesi olarak ifade ediliyor. Bu alanda bütün bileşenlerin kaliteyle buluşmasını hedefleyen bu proje, aynı zamanda bu alandaki problemleri çözümlemeyi de amaçlıyor.

Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde Vibrate projesi ve yerel tokeni VIB Coin hakkında merak edilen detaylara değindik.

Vibrate Projesi Nedir?

Vibrate Projesi Nedir?
Vibrate Projesi Nedir?

Vibrate projesi, müzik sektöründeki bütün bileşenleri kaliteyle buluşmasını ve çeşitli sorunların çözüme kavuşmasını amaçlayan bir kripto para projesidir. Ethereum blok zinciri üzerine kurulu olan bu projenin geliştirici ekibi, küresel müzik piyasasını yeniden şekillendirecek bir platform hayalini gerçekleştirmek üzere çalışmalar yürütüyor.

Vibrate projesi, müzik alanında kariyer yapma hedefi olan kişileri destekleyeceğine dikkat çekiyor. “Müzik kariyerinizi zirveye çıkarın” sloganıyla yola çıkan proje, topluluk üyelerine bu sektörde kariyer geliştirme imkânı sunacak nitelikler taşıyor. Kripto sektöründe işlem gören en önemli varlıklardan Ethereum, bilindiği üzere kendi ağı üzerinden birçok farklı projenin kripto para birimine olanak sağlıyor. Girişimcilerse bu ağ sayesinde yeni projelerini hayata geçirebiliyor.

Vibrate de Ethereum ağını kullanan en eski projelerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ethereum ağı sayesinde faaliyet gösterebilen Vibrate projesi, merkezi olmayan bir yetenek ekosistemini kullanıcılarına sunuyor.

Projenin sunduğu ekosistemle müzik tutkunlarının, sanatçıların, organizatörlerin ve yetenek keşfetme ajanslarının bir arada bulunabilmesi mümkün hale geliyor. Canlı müzik sektörünün de platform hedefleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Bu sektörün uzun yıllardır çeşitli faktörler tarafından domine edildiğini ifade eden projenin geliştirici ekibi, sektörde devrim niteliği taşıyan bir proje geliştirmek istedi.

Sektörde en önemli sanatçıların sadece birkaç şirket tarafından yönetildiğini belirten Vibrate, hem sanatçılara hem de diğer sektör çalışanlarına özgürlük vaadinde bulunuyor. Böylelikle müzik alanında kariyer hedefi olan yeni yetenekleri de desteklerken, yeni yeteneklerin müzik severlerin beğenisine sunulmasını da sağlıyor. Yenilikçi bir proje başlatan ekibe göre halihazırdaki sektör ciddi bir revizyona hazır gibi görünüyor.

Vibrate Projesi Ne Zaman Başlatıldı?

Vibrate projesinin piyasadaki kripto varlıkların çoğundan eski bir girişim olduğunu görüyoruz. Londra merkezli olarak hayata geçirilen bu proje, kısa sürece önemli bir yol katetmeyi başardı. Müzik piyasasına damga vuran Vibrate, VIB adında bir kripto para birimine de sahip. Bu varlık protokol dahilindeki pek çok farklı işlemde kullanılabiliyor.

Matej Gregorcic, projenin kurucu ismi olarak karşımıza çıkıyor. İlk olarak 2016 yılında piyasaya sürülen Vibrate, bugünkü işlevselliğine erişebilmek için uzun zaman çalışmalar yürüttü. Geçmiş dönemlerde yaşadığı problemleri de çözüme kavuştururken, 2017 yılında gerçekleştirdiği token satışının ardından neredeyse yarım milyon dolarlık yatırım aldı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Vibrate 2.0 hizmet vermeye başladı. Vibrate 2.0 platformu, son derece kapsamlı ve kullanışlı bir ekosistem olarak övgü topluyor.

Vibrate Nasıl Çalışır?

Vibrate platformu gerek işletmeden işletmeye gerekse işletmeden kullanıcıya çalışan bir sisteme sahiptir. Sahip olduğu bu özelliğiyle dikkat çeken platform, canlı müzik konusunda da sektörde fark yaratmak istiyor. Geliştirici ekibe göre bilet satışları gibi ekosisteme farklı alanlar da dahil edilebilir. Platformdaki mevcut bilet satış sistemi sayesinde müzisyenlerin kazancına katkı sağlanması mümkün kılındı.

Vibrate projesinin kullanıcılarına sunduğu olanaklardan bir diğeri de toplu satışlarla alakalı bir avantaj. Müzik tutkunları düzenledikleri etkinliklerle dinlemek istedikleri müzisyenleri davet edebilme şansına sahip. Platformdan sahip olduğu VIB Coin’leri stake eden kullanıcılar, stake oranı belli bir limiti aştığında geliştirici ekip sosyal medyada reklam veriyor. Yeteri kadar fon elde edildiğindeyse biletler kullanıcılara gönderiliyor. Bu sayede sanatçılar performansını sergileyecek bir ortama kavuşurken, sonuç itibariyle tüm taraflar süreçten mutlu bir şekilde ayrılıyor.

Platformun sektöre sağladığı en önemli avantajın müzisyenler ve etkinlik organizatörlerini bir araya getirmek olduğunu söyleyebiliriz. Ethereum ağının olanaklarından faydalanan Vibrate, akıllı sözleşmeler sayesinde tüm süreci güvenli bir şekilde yürütüyor. Ayrıca platformda yer alan kullanıcıların bazı prosedürleri izleyerek VIB tokenlerle ödüllendirilmesi de mümkün kılınıyor. Bu sayede platformda bir çeşit dinamizm oluşturuluyor.

VIB Coin Fiyatı

Coinmarketcap verilerine göre VIB Coin fiyatı yazım esnasında 0,069 dolar bandından işlem görüyor. VIB Coin’in piyasaya sürüldüğü tarihten bu yana gördüğü en yüksek fiyat 0,75 dolar olarak biliniyor. En düşük fiyatsa 0,0062 dolar olarak ifade ediliyor.

VIB Coin Nedir?

VIB Coin, Vibrate projesinin yerel tokeni olarak ifade ediliyor. Projenin kripto para birimi olarak da nitelendirilen bu varlık, platform dahilinde pek çok farklı amaçla kullanılabiliyor. VIB Coin kullanım alanlarını örneklendirmemiz gerekirse;

 • Bahşiş verme
 • Kullanıcıları ödüllendirme
 • Kullanıcıları ödüllendirme
 • İşlem ücretlerini ödeme
 • Bilet satın alma
 • Rezervasyon yaptırma gibi alanlardır.

VIB Coin, ERC-20 tabanlı bir varlıktır. Ethereum ağı üzerindeki akıllı sözleşmelerle oluşturulan bu varlığın toplam arzı 200 milyon adettir. Dolaşımdaki arzıysa 199 milyon adet olurken, maksimum arzı hakkında veri bulunmuyor.

VIB Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Vibrate projesinin bir parçası olan VIB Coin’ler çeşitli kripto para borsaları üzerinden yatırımcılarına ve kullanıcılarına ulaştırılıyor. Bu borsalarıysa şu şekilde örneklendirebiliriz:

 • Binance
 • CoinDCX
 • OKex
 • UniSwap
 • Bitget
 • WazirX
 • XT.COM
 • Tapbit
 • Mandala Exchange

Söz konusu projeye yatırım yapmak ve VIB Coin sahibi olmak isteyen kripto meraklılarının ilk olarak bu borsalardan birine erişim sağlaması gerekir. Borsalardan birinde hesap oluşturan ve kimlik doğrulaması gerçekleştiren yatırımcılar doğru pariteden parayı hesabına yatırdıktan sonra kolaylıkla VIB Coin satın alım emri oluşturabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir