Bitcoin Ajandası

VICSTEP Projesi Nedir VIC Coin Nereden Alinir
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. VICSTEP Projesi Nedir? VIC Coin Nereden Alınır?

VICSTEP Projesi Nedir? VIC Coin Nereden Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

VICSTEP projesinin ne olduğu ne işe yaradığı, kullanıcılarına sağladığı faydalar gibi çeşitli konular, projeyle alakalı soru işaretleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir tür P2E platformu olarak nitelendirilen bu proje, Web3 ve fitness aplikasyonlarının hibrit versiyonu olarak da ifade edilmektedir.

Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde kripto para yatırımcılarının merak ettiği konulardan bahsettik. İşte Web3 ve Social-Fi alanında faaliyet gösteren projenin detayları…

VICSTEP Projesi Nedir?

VICSTEP projesi, fitness ve Web3 uygulamaları arasında faaliyet gösteren hibrit ve merkezi olmayan bir uygulama olarak tanımlanmaktadır. Bu uygulama, blok zinciri teknolojisinden faydalanmaktadır. İnsanların daha sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlamak adına Game-Fi ve Social-Fi gibi yeni nesil hibrit finans modelleri bulunmaktadır.

BNB Chain üzerine kurulu olan VICSTEP platformu, kullanıcıların herhangi bir fiziksel aktivite, spor ya da egzersiz yapmaları halinde kripto para kazanmalarına olanak sağlamaktadır. Üstelik bu proje, son yıllarda özellikle ülkemizde popüler hale gelen STEPN uygulamasıyla benzer özelliklere sahiptir.

Temel olarak bakıldığında VICSTEP, şimdilerde birçok borsanın listesinde yer alan Move-to-Earn projesiyle hemen hemen aynı niteliktedir. Bu durumda kullanıcılar, projenin aplikasyonunu tablet, akıllı cep telefonu gibi cihazlarına yükleyerek üyelik oluşturmaktadır. Sonrasında oluşturdukları bu hesaplarıyla sahip oldukları kripto para cüzdanlarını entegre etmeleri gerekmektedir. Tüm bu aşamadan sonra VICSTEP projesiyle kripto para kazanmaya başlamak mümkündür.

VICSTEP uygulamasının mantığı oldukça basittir. Kullanıcılar yürüyüş yaparak, koşarak, bisiklete binerek ya da bu gibi çeşitli fiziksel aktiviteler yaparak hareket etmektedir. Yapılan her bir aktivite ya da hareketin karşılığındaysa platform tarafından ödül sunulmaktadır. VICSTEP projesindeki bu ödül, VICGen puanlarıdır.

VICSTEP Projesi Kullanıcılarına Ne Sunar?

VICSTEP Projesi Kullanicilarina Ne Sunar
VICSTEP Projesi Kullanıcılarına Ne Sunar?

Projeyle alakalı merak edilen pek çok farklı konu bulunurken, bunlardan biri de kullanıcılarına ne sunduğudur. Blok zinciri platformu aracılığıyla spor yapan ve hareket eden kullanıcılar, bu aktivitelerinin karşılığında VICGem puan kazanmaktadır. VICGem puan esasında sanal bir puan olurken, bu puanlar belirli bir sayıya ulaştığında kripto para birimine dönüştürülebilmektedir.

VICSTEP uygulaması, “kazanmak için hareket et” sloganıyla çeşitli dijital varlıkları piyasaya sürmüştür. Bu varlıkların ilkiyse VIC Coin’dir. Diğer yandan çeşitli spor dallarındaki aktiviteler için de NFT’ler bulunmaktadır. Mesela; VICSTEP projesi bisiklet sürenler için Techno Sneakers adında bir NFT koleksiyonunu piyasaya sürmüştür. Bu koleksiyondan bir NFT sahibi olan kullanıcılar, gerçek hayattaki ayakkabıya da ücretsiz olarak sahip olma şansı elde edebilmektedir.

VIC Coin Nedir? Ne İşe Yarar?

Projeyle alakalı merak edilen bir diğer konuysa VIC Coin’in ne olduğu ve ne işe yaradığıdır. Uygulamanın faal olduğu zamanlarda spor yapıp hareket eden kullanıcılar VICGem puan elde etmektedir. Bu oyun içi puanlarsa VIC Coin’e dönüştürülebilmektedir.

VIC coin, kripto para borsalarında ticareti gerçekleştirilebilen bir BEP-20 tokeni olarak tanımlanmaktadır. Diğer yandan VICSTEP platformu dahilindeki kripto para birimi, protokolün yönetişimde de kullanılabilen bir varlıktır. VIC Coin sahibi olan kullanıcılar, platformun yönetiminde ve alınacak olan kararlarda oy kullanma ya da söz hakkına sahiptir. Üstelik VIC Coin sayesinde gerçek hayatta spor teçhizatlarına sahip olabilme, VICGem ticareti gerçekleştirebilme ve gas ücreti ödeme gibi avantajlardan da faydalanabilmek mümkündür.

VIC Coin Fiyatı ve Toplam Arzı

VICSTEP projesinin yerel tokeni olan VIC Coin’in fiyatı ve toplam arzı gibi konular, kripto para yatırımcıları açısından soru işareti bir diğer konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Coinmarketcap tarafından elde edilen verilere göre yazım esnasında VIC Coin fiyatı 0,000819 dolar seviyesinde seyrediyor. Tüm zamanların en yüksek fiyatı 11 Haziran 2022’de gördüğü 0,01539 dolar seviyesi olurken, en düşük fiyatıysa 22 Kasım 2022’de gördüğü 0,0007701 dolar seviyesi olarak kayıtlara geçti.

Diğer yandan yine Coinmarketcap verilerine göre VICSTEP projesi kapsamında VIC Coin’in dolaşımdaki arz miktarı 50.000.000 adetle sınırlı olurken, maksimum arzı da aynı seviyededir. Buna karşın toplam arzı hakkında herhangi bir veri bulunmamaktadır.

VIC Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

VICSTEP projesine yatırım yapmak ve gerçekleştirdiği fiziksel aktivitelerle kripto para kazanmak isteyen birçok yatırımcı VIC Coin’in nereden ve nasıl satın alınacağını merak etmektedir. Bunun için yatırımcıların VIC Coin listeleyen kripto para borsalarına erişim sağlaması gerekmektedir. Günümüzde bu kripto para birimini listeleyen tek borsaysa Pancake Swap olarak bilinmektedir.

Pancake Swap borsasına erişim sağlayan yatırımcıların borsa üzerinde hesap oluşturması gerekmektedir. Bu adımın ardından kimlik doğrulaması gerçekleştiren yatırımcıların, uygun fiyat paritesinden hesabına belli miktarda para yatırması gerekir. Borsanın VIC Coin için sunduğu işlem çiftiyse VIC/WBNB olarak bilinmektedir. Tüm bu işlemlerin ardından hesabına para yatıran yatırımcılar kolaylıkla VIC Coin satın alma emri oluşturabilmekte ve birkaç dakika içerisinde kripto paranın hesabına geçmesini sağlayabilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir