Bitcoin Ajandası

Virtual Tourist (VT) Projesi Nedir? Özellikleri Nelerdir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Virtual Tourist (VT) Projesi Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Virtual Tourist (VT) Projesi Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Virtual Tourist (VT) projesi, halk arasında sanal turizm olarak bilinmektedir. Gerçek dünyaya yönelik terübelerin daha uygun maliyetlerde ve daha kısa süre içerisinde elde edilebilmesi adına geliştirilen bu proje, her yaştan insana hitap etmektedir. Aynı zamanda bu proje, destinasyonların tanımıtımı konusunda da oldukça etkili olmasıyla bilinmektedir.

Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimiz Virtual Tourist (VT) projesi hakkında merak edilen konulardan bahsettik.

Virtual Tourist (VT) Projesi Nedir?

Virtual Tourist (VT) Projesi Nedir?
Virtual Tourist (VT) Projesi Nedir?

Virtual Tourist, başka bir deyişle sanal turizm, gerçek dünya tecrübelerinin maliyetlerini ve zaman kaybını minimuma indirgemek adına geliştirilmiş olan bir projedir. Seyahat endüstrisi için geliştirilmiş olan bu proje, kullanıcılarının seyahat edeceği yerlerin seçimi konusunda oldukça etkili olan bir teknolojidir. Üstelik destinasyonların tanımını konusunda da etkili bir pazarlama aracı olarak fayda sağlayabilmektedir.

Virtual Tourist (VT) teknolojisi, dünyanın pek çok farklı noktasındaki yerel makamlarla bağlantı kurarak gerek şehirlerin gerekse platformların lehine işleri yönetebilmekte ve geliştirmektedir. Bununla beraber kültür severler açısından sosyalleşme uygulaması olmayı da amaçlayan bu proje, herkes için özellikle yaşlılar ve hareket kabiliyeti kısıtlı olanlar için çeşitli destinasyonlara sanal olarak erişim imkânı sağlamaktadır. Sanal turizm terimi, ulaşım sebebiyle ortaya çıkan gereksiz sera gazı salınımını minimuma indirgeyerek sürdürülebilirliği desteklemeyi ve gelecek dönemlerde yeşil enerjinin bir parçası olmayı hedeflemektedir.

Tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken VT’nin eğitim ve eğlence konsepti, gençlerin eğitimi açısından ortak bir trend haline dönüşecek. Sanal turlar sayesinde tarihi yerler, müzeler ve bunun gibi çeşitli kültürel mekanları keşfedebilmek adına interaktif bir serüven sunacak. Böylelikle öğrenciler bir taraftan eğlenirken, diğer taraftan dünya kültürleri hakkında bilgi edinmiş olacak.

Projeyi kısaca özetlemek gerekirse, Virtual Tourist gibi bir sanal turizm teknolojisi sayesinde seyahat sektöründe önemli bir değişim meydana gelecek ve bu teknoloji ilerleyen dönemlerde büyük bir önem kazanacak. Gerek seyahat endüstrisi gerekse kültürel alanda kullanımı geniş kitlelere hitap edecek olup, kullanıcılarına dünyayı keşfetme imkânı sunacak. Aynı zamanda sürdürülebilirliğe de ciddi ölçüde fayda sağlayacak.

Virtual Tourist (VT) Projesinin Özellikleri Nelerdir?

VT projesiyle alakalı merak edilen pek çok farklı konu bulunurken, bunlardan biri de projenin özellikleridir. Virtual Tourist projesinin özelliklerini arasında en çok dikkat çeken faktör Gamefi ve NFT’dir. Tourist Cats, Virtural Tourist VT Token sahiplerine özel olarak geliştirilmiş olan bir NFT projesidir.

VT, sahipleri için 3D ringlenmiş NFT’lere erişebilmesi adına sınırlı sayıda NFT’ye sahip olmasıyla bilinmektedir. Bununla beraber VT NFT sahibi olan yatırımcılar, NFT’lere yansıyan gerçek bir değerin keyfini çıkarabilmektedir. Kullanıcılar, bu varlıkları NFT pazaryerlerinden alıp satabilme şansına sahip olacak, cüzdanında saklayacak ya da varlıkların sunduğu çeşitli avantajlardan faydalanacaktır.

Virtual Tourist uygulaması, Unreal Engine teknolojisiyle tasarlanmaktadır. 3D modelleme ve oyun tasarımının ilk aşamasına şimdiden başlanmış durumda. Bu süreçte kullanıcılar ilk durak olarak Ayasofya’ya seyahat etme fırsatı yakalayacak. Projenin en önemli amacıysa PC ve VR pazarları açısından en iyi oyun mağazalarında yer almak.

Dünyanın pek çok farklı noktasındaki topluluk üyeleri, Virtual Tourist’in dijital metaverse’ü üzerinden iletişim kurma şansına sahip olacak. Bu anlamda NFT’ler, insanların farklı karakterere sahip olma isteği sebebiyle önem teşkil ediyor.

Elde edilen bilgiler göre ayrıca projenin kendine has avatarları olacak. Bu avatarlar yalnızca JPG olarak değil, aynı zamanda avatar olarak da kullanılabilecek.

Virtual Tourist (VT) Piyasa Verileri

Projeyle alakalı merak edilen pek çok farklı konudan bir diğeri de piyasa verileridir. Coinmarketcap tarafından elde edilen verilere göre yazım esnasında (1 Haziran 2023) VT Coin fiyatı 0,1455 dolar seviyesinden işlem görmektedir. Borsalarda işlem görmeye başladığı günden bu yana gördüğü en yüksek seviye 21 Nisan 2022’de ulaştığı 0,1956 dolar seviyesi olurken, en düşük seviyeyse 29 Aralık 2022 tarahinde gerileme gösterdiği 0,001275 dolar seviyesi olarak bilinmektedir.

Diğer yandan yine Coinmarketcap verilerine göre VT Coin’in toplam arzı 739,546,347 VT olarak kayıtlara geçmiştir. Maksimum arzıysa 800,000,000 olarak bilinmektedir.

Virtual Tourist Projesinin Arkasındaki İsimler

Virtual Tourist (VT), 2021 yılında Altuğ İşler ve Oytun ES tarafından hayata geçirilmiş bir projedir. Söz konusu olan bu iki isim, 2017 yılında kripto para ve blok zinciri alanında çeşitli içerikler üreterek ülkede kripto para ekosisteminin büyüyüp gelişmesine katkı sağlamıştır.

VT Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

VT Coin satın alabilmek için öncelikli olarak bu varlığı listeleyen borsalar hakkında bilgi edinmek gerekir. VT Coin’in listelendiği borsalarsa şu şekildedir:

  • Bitget
  • Bitci TR
  • LBANK
  • PancakeSwap

Bu borsalarsan herhangi birinde hesap oluşturan yatırımcıların ilk olarak hesap doğrulaması gerçekleştirmesi ve sonrasında hesabına uygun pariteden para yatırması gerekmektedir. Bu sayede yatırımcılar kolaylıkla Virtual Tourist satın alım emri oluşturabilmekte ve varlık birkaç dakika içerisinde cüzdana aktarılabilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir