Bitcoin Ajandası

Voxel (Voxie Tactics) Nedir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Voxel (Voxie Tactics) Nedir?

Voxel (Voxie Tactics) Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
17 0

Voxel, diğer adıyla Voxie Tactics çokgen tabana sahip bulunan taktiksel RPG’dir. Bu RPG’nin yerel para birimi Voxel olarak isimlendirilir. Oyuncu bireyler NFT kazanırken, üretirken yahut da takas işlemi yaparken Voxie karakterlerinin bulunduğu düzeyi yükseltmek adına mücadele ederler.

Voxie Tactics Nedir?

Voxie Tactics Nedir?
Voxie Tactics Nedir?

Teknolojik gelişmeler artık dünyayı çok daha yaşanılabilir hale getirmeyi amaçlayan pek çok hizmeti bir arada sunmaktadır. Sanal aleme taşınan yüzlerce işlem arasında kripto ekosisteminin yer almaya başladığı görülmektedir. Bu alemde iletişimi kolaylaştırmak adına pek çok farklı terim türetilmiş ve kullanılmaya başlanmıştır. Voxie Tactics de bu terimler arasında kendine yer bulmaktadır.

Bu terim özellikle kripto ekosistemi ile alakadar olan pek çok bireyin merak ettiği ve araştırmakta olduğu kavramlardan biridir. Kripto ekosistemi kapsamında blokzincir video oyunlarının son derece popüler bir dayanak olduğu artık kabul edilmiş durumdadır. Kullanıcı bireyler gerek oynanabilirlik durumu ve gerekse oynanmak suretiyle kazanılan ekonomilerin mümkün olan parasal yararlarınca cezbedilmektedir.

2021 senesi içerisinde piyasaya sürülmüş olan Voxie Tactics, fanı olanlar adına alması basit ancak ustalaşması güç bir deneyim sunmaktadır. Söz konusu oyunun potansiyel oyuncularının keşfetmesi amacıyla türlü NFT’lere, kazanç yöntemlerine ve mekaniklere sahip olduğu rahatlıkla ifade edilebilir.

Söz konusu oyunun 1990’lı yılların ve 2000’lerin klasik taktik oyunlarından ilham alan çokgen tabanlı rol yapma oyunu olduğu bilinmektedir. Oyunu tasarlayan ekip eski dönem oyun mekaniğini baz alarak hem beklentilere hem de çağdaş seçimlere uyum sağlayacak biçimde güncellemek suretiyle çok daha modern bir oyun deneyimi geliştirmiştir.

Söz konusu oyun şu an itibarıyla 3 temel oyun modu barındırmaktadır. Hatta bir tanesi de geliştirilme aşamasında bulunmaktadır:

PvP Dönüşü

Bu nitelik arenalarda kendine yer bulur. 3 boyutlu bir ortam içerisinde sıra tabanlı dövüşü tercih eder. VOXEL para birimini kazanmak adına oyuncu bireyler bütün düşmanlarını alt etmek tarzı birtakım şartları karşılamak durumundadır.

PvE Modu

Özel faaliyetler adına kullanılmakta olan bir nitelik olarak ön plana çıkar. An itibarıyla sürdürülmekte olan Dragonfest etkinliği, hedefin VOXEL elde etmek adına Bone Dragon’u alt etmek olduğu epik bir serüveni meydana getirir.

Keşif

Oyuncu bireylerin Voxie Tactics alemini gezebilecekleri ve bunun yanı sıra ortam- oyuncu (PVE) savaşına katılabilecekleri hikâye fokuslu bir deneyim olarak nitelendirilebilir.

Tüm bunların yanında evcil hayvanlar, dövme ve level atlama tarzı çok çeşitli tamamlayıcı RPG tarzı oyun mekaniği de mevcuttur. Voxie karakterlerini ve oyun içi varlıkları sembolize etmek amacıyla Voxie Tactics’in NFT’leri kullanmakta olduğu bilinir. İlaveten, Voxel adına bunların pazarlarda satışa sunulabilmesi de söz konusudur.

Voxel Nedir?

Voxie Tactics’in resmi kripto para birimine VOXEL adı verilmektedir. Voxel’in ERC-20 hizmet tokeni olduğu da bilinmektedir. An itibarıyla 105 milyonu mevcuttur ve bununla birlikte toplamda 300 milyon token arzı barındırmaktadır. VOXEL’in artı oyun içi değeri bulunan yeni varlık ve yükseltme işlemlerini kapsamak suretiyle Voxie Tactics üzerinde bulunan bütün işlemleri desteklediği ifade edilebilir.

Söz konusu coin oyuncu bireyler tarafından Voxie kiralama ve oyun içi sarf malzemeleri tarzı pek çok hizmeti satın almak amacıyla kullanılabilir. Bunun yanı sıra The Arcanist Forge üzerindeki tarif ücretlerini ödemek adına da tercih edilebilir. İlaveten oyuncu bireyler kullanılmayan NFT’leri yakmak ve farklı istatistikler barındıran yeni unsurlar meydana getirmek adına VOXEL’i tercih edebilir.

Oyuncu bireyler Draft ya da Extreme arena oyuncuya karşı oyuncu savaşlarında galip gelerek VOXEL kazanmaktadır. Elde edilen VOXEL miktarı dövüşte kullanılmakta olan Voxie’lerin nadirliği ile ilişkilidir. Oyuncu bireyler daha nadir Voxie’leri kullanmaktayken daha mühim hususlarda VOXEL ya da nadir NFT’ler elde etme olanağı oldukça yüksektir.

Voxie Tactics NFT’leri Nelerdir?

Voxie Tactics aleminde yer alan unsurlar ile karakterleri NFT’ler simgeler. Bunlarsa iki temel grup içerisinde toplanmaktadır:

Voxie Karakter NFT’leri

Pek çok fiziki nitelikler barındırmakta olan 20 sınıf, 20 yoldaş ve 20 ırk türü bulunan 10.000 genesis Voxie karakteri mevcuttur.

NFT Öğeleri

Bunlar içerisinde birden fazla zırh parçası, silah, kozmetik yükseltmeler ve donanım yer alır.

Bunun yanı sıra oyuncu bireyler Voxie karakter NFT’lerini ve Voxie Tactics oyun içi varlıklarını VOXEL ödülleri adına kiralayabilmektedir. Daha evvelden de sözü edildiği üzere oyuncu bireyler kullanılmayan NFT’leri bir VOXEL ödemesi gerçekleştirdikten sonra yakarlar ve farklı istatistikler barındıran yeni unsurlar meydana getirebilirler.

Bütün unsurların yüzde 60’ından fazla bir bölümü halihazırda yakılmış ve yükseltilmiş vaziyettedir. Bu durumda NFT pazarının deflasyonist bir yönünü de ortaya koymuş olur. Voxie Tactics’in ilk Voxie NFT destekçilerini 24 haftalık bir süre içinde haftalık olarak VOXEL payları ile ödüllendirmiş durumdadır.

Genel sahipliğin anlık görüntüsünde yer alan NFT sahipleri NFT nadirlik çarpanlarına bakıldığı zaman cüzdanlarına airdrop adıyla bilinen VOXEL yüklemişlerdir.

VOXEL’in Geleceği

VOXEL jetonunun fiyat değeri 0,2 dolar olarak belirlenmiştir. Bu değer AXS başta olmak üzere ötekiler gibi oyna kazan oyun jetonlarının yükselişe geçiş durumu masaya yatırıldığı zaman Binance’de bulunan resmi lansmanlardan sonra hızlı biçimde 10 dolar ya da çok daha fazlasına patlayabilme ihtimali bulunan bir değerdir.

VOXEL, ERC-20 jetonu olarak bilinir. Yani daha düşük seviyede seyreden gas ücretleriyle birlikte daha süratli işlemler onun değeri üstünde artı bir etki oluşturabilir. VOXEL’in ekibi ve liderliği de kemerlerinin altında deneyim sahibi oyun geliştiricileri barındırmaktadır. Bu da özellikle büyük yatırımcıların ya da balinaların dikkat ettiği mühim bir detay olarak kabul edilir.

Oyun içi faaliyetlerde yer alırken kripto para elde etme teşviki, VOXEL jetonunun son derece parlak bir geleceğinin bulunmasının en geçerli sebepleri arasında kendine yer bulur.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir