Bitcoin Ajandası

Wabi Nedir? Wabi’nin Ortaya Çıkışı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Wabi Nedir?

Wabi Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Wabi nedir konusunu inceleyeceğimiz yazımızda platformun oluşma serüveni ve kripto varlığının kullanımını anlatmaya çalışacağız. Aktaracağımız bilgiler, araştırmalarınızda yararlı olabilir ancak herhangi bir yatırım önerisi özelliği taşımaz.

Kripto yatırımı konusunda yola çıkacakken geniş bir araştırmadan sonra yatırım kararı verilmesi gerektiğini önemle hatırlatarak konumuza başlayabiliriz…

Wabi Nedir? Wabi’nin Ortaya Çıkışı

Wabi Nedir? Wabi’nin Ortaya Çıkışı
Wabi Nedir? Wabi’nin Ortaya Çıkışı

Wabi, tüketiciler ile markaların bir araya gelmesini sağlayan bir ekosistem özelliği gösterir. Platforma dahil olanlara adaletli, güvenli ve gizlilik hassasiyeti içinde bir etkileşim olanağı sunan ve bunu temin etmek için blockchain teknolojisinden ve ek araçlardan destek alır. Sanal bir alışveriş merkezi veya ağı olarak açıklamak da mümkündür.

Platformunun kripto parası olarak bilinen ve platforma dahil olan tüketicilere, isteklerine göre ürün satın almalarını ya da Wabi Coin’leri satıp paraya çevirmelerine olanak tanır. Platform, bu yanı ile kullanıcılarının isteklerine göre uyumlu bir görüntü taşır.

Pek çok ülke markaları WABI platformu üzerinden hizmete açık bir durumdadır.

Wabi’nin Kurucuları Kimler?

2013 senesinde Yaz Belinskiy ve Alex Busarov isimlerince kurulmuştur. Bu isimler, lisede tanışarak London School of Economics’te eğitimlerini tamamlamalarının ardından McKinsey ve Bain’de danışmanlık görevleri üstlendi.

Tüketim ürünleri ile ilgili çalışan ikili, pazarlama yapmanın daha etkili yollarını bulmaya başladı. Öte yandan hızlı tüketim ürünleri konusunda sağlığı tehdit edebilecek durumların ve verimsizliklerin teknolojiyi etkin kullanarak kökten çözülme seçeneğini ortaya çıkardılar.

Belirteçleri Nedir?

Platformunun büyümesi ile beraber tüketicilere sunulan puanlar için dolaşımdan çıkarılması durumu oluştuğundan dolaşımda bulunan arz da azalma gösterir. 16 Kasım 2020 tarihinden itibaren 3 milyondan fazla sayıda platformun büyümesi ile dolaşım haricinde kalmıştır.

Wabi’yi Benzersiz Yapan Ne?

Wabi'yi Benzersiz Yapan Ne?
Wabi’yi Benzersiz Yapan Ne?

Platformunu rakiplerinden ayıran teknik özellikleri başlıklar altında açıklayalım…

Tam Kapsamlı Hızlı Pazarlama Ortamı (Taeltech)

Platformu, tüketici markaları için veri toplamada hızlılık, hipotez üretme, test ve kullanım imkanı sunarak hızlı pazarlama için kullanışlı ve geniş bir zemin ortamı sağlar.

Fikirden pazara geri bildirimi aylardan günlere indirir. Hızlı tüketim ürünleri ve başka sektörlerdeki yeni ürün gelişimi ve pazarlama kampanyalarında köklü değişiklikler sunar.

Tüketici Ürün Veritabanı ve Yardımcı Tarama Programı

Ekibi, en kapsamlı paketlenmiş tüketici ürünleri veri tabanlarından birini meydana getirmiştir. Bu ürünlerin ambalajında yer alan barkodu tarayan tüketiciler, ödüllendirildikten sonra şu imkanlara sahip olur:

  • İçerik güvenlik analizi,
  • Gıda ürünleri için besin değeri bilgisi,
  • Üreticinin ticari kariyeri ve güvenilirlik durumu,
  • Ürün derecelendirmeleri, incelemeler ve öneriler.

Platformu, tüketicilerin alışveriş alışkanlıkları ve tercihleri konusunda önemli bir genel bilgi temin eder. Tüketici davranış ve eğilimlerinin önceden doğru tahmin edilebilmesi pazarlamacıların stratejilerini belirlemelerinde oldukça yararlıdır. Wabi, global bir şekilde bu tür verileri temin eden çok az sayıda bulunan hizmetler arasında yer alır.

Pazar Yeri

Ekibi, tüketicilerin Wabi platformundaki farklı etkileşimler sonucunda temin ettikleri jetonları değerlendirebilecekleri bir Pazar Yeri meydana getirdi. Şu hali ile pek çok ülkeden doğrudan tüketicilere gönderilen binlerce ürün çeşidi bulunmaktadır.

Pazar yeri, üreticilerin ve ticari markaların ürünlerini listeleme konusunda ve güçlü Çin pazarına ulaşmasında etkin bir konumdadır. Alan içindeki Marketplace, pazara giriş yapmaya çalışan ya da yeni ürün tanıtımını amaçlayan markalar için ciddi bir test alanı olarak tasarlanmış durumdadır.

Wabi Coin Nasıl Alınır?

Almak için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği bu kripto varlığı kullanmak isteyenlerin merak konusudur. Bu alım konusunda Binance platformu, tercihleri daha çok çekiyor. Binance’in sağladığı likidite ve güvenlik özellikleri de yatırımcıların tercihinde etkili oluyor.

Satın alımını yapmak için ilk başta borsaya TL bakiyesi yüklemek ya da bir kripto para alımı yapmak gerekmektedir. Bunu yapmak için önce Binance ana sayfası üzerinden sol üstte bulunan Kripto Al seçeneği, sonrasında da Kredi-Banka Kartı sekmesi kullanılır.

Açılan sekme üzerinde yapılacak TRY işlemi belirlenir, Coin bölümünden de Bitcoin’i, BTC işaretlenir. Bitcoin alımından sonra yine sol üstte bulunan Al-Sat seçeneği önizlenir ve Klasik sekmesine seçilir. Burada açılan bölümün sağ üstünde bulunan BTC sekmesi seçilir, arama kısmına WABI yazılır ve alt tarafta açılan Wabi-BTC çifti seçilir. Sonrasında ortada bulunan WABI AL sekmesi üzerinden alınmak istenen miktarı girilir. İşlem onaylandığında alma gerçekleşmiş olur.

Yorumu

Kripto varlıkların geleneksel harcamalar üzerinden yayılması girişimi olarak değerlendirilebilecek ve diğer kripto varlıklardan ayıran özelliği klasik tüketim ürünleri alımındaki kullanımıdır.

Bu yanı ile somut olarak açıklaması daha anlaşılır olan ve yaygınlık kazanıp kazanmayacağı konusunda ise şu an için net bir şey söylemek yanıltıcı olabilir. Tüketicilere alışverişleri içinde sunduğu olanaklar açısından değerlendirildiğinde geleceğe dönük parlak bir tablo çizdiği söylenebilir. Aktardığımız bilgileri sizler için derlerken merak ettiğiniz konuları aydınlatmaya çalıştık. Herhangi bir yatırım kararı için geniş kapsamlı bir araştırma ve ciddi bir düşünmeye ihtiyaç olduğunu söylemeliyiz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir