Wall Street Devlerinden Coinbase Hisselerine Yatırım

Wall Street Devlerinden Coinbase Hisselerine Yatırım

Haberler
Ağustos 18, 2021 tarafından Esra Yılmaz
59
Ünlü finans kuruluşlarının ikinci çeyrekte kripto para borsası Coinbase hisselerine yatırım yaptığı bilgisi ortaya çıktı. Bu durum, kripto para borsası açısından önemli bir başarı olarak görünüyor.
Wall Street Devlerinden Coinbase Hisselerine Yatırım

Coinbase hisselerine yatırım kripto para kullanıcılarını da heyecanlandırdı. Kripto borsası için umut vadeden bir gelişme olarak yorumlandı.

CoinDesk’te yayınlanan habere göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) belgelerinde 30 Haziran 2021 tarih kaydı ile Tennessee Eyalet Hazinesi’nin yanında Goldman Sachs, JP Morgan, Citi, Bank of America gibi büyük bankacılık kuruluşları ve Millennium Management, BlackRock, Miller Value Partners, Bridgewater gibi varlık yöneticilerinin Coinbase hisselerine yatırım yaptığı ortaya çıktı.

Coinbase Hisselerine Yatırım Ne Anlama Geliyor?

Coinbase Hisselerine Yatırım Ne Anlama Geliyor?
Coinbase Hisselerine Yatırım Ne Anlama Geliyor?

BlackRock, dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi olarak bilinirken Bridgewater ise dünyanın en büyük serbest yatırım fonu özelliği taşıyor. Bank of America ise ABD’nin en büyük 2. bankası özelliğine sahip bulunuyor. Daha önce de yakın zamanda ünlü teknoloji firması Intel’in Coinbase hissesi aldığı haberi duyulmuştu.

ABD merkezli, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, nisan ayında Nasdaq’ta işlem görme başarısını gösterdi. Coinbase’in piyasa değeri bugün itibari ile 53 milyar dolar olarak görünüyor.

Coinbase Başarısı

Çok yakın bir zamanda ikinci çeyrek raporunu açıklayan şirket, beklentileri aşarak işlem hacimlerinin önceki çeyreğe göre 130 milyar dolarlık artış kaydedildiğini bildirilmişti. İkinci çeyrek için toplam gelir ise 2.23 milyar dolar olarak bildirilmişti. Bu sonuç, 2020 yılının aynı döneminde açıklanan 186 milyon doların 10 katından fazla.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle