Bitcoin Ajandası

Wave Financial Yöneticisi Açıkladı: Birçok Borsa FTX Gibi Çökecek!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Wave Financial Yöneticisi Açıkladı: Birçok Borsa FTX Gibi Çökecek!

Wave Financial Yöneticisi Açıkladı: Birçok Borsa FTX Gibi Çökecek!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

1 milyar doları aşkın varlığın yönetimini gerçekleştiren Wave Financial, dünyaca ünlü kripto borsası FTX’in çöküşünü bir müşteri dahi kaybetmeden atlattı. Şirket yöneticisi şimdilerde kripto yatırımcılarını diğer borsaların çöküşüne karşı uyarıyor.

Wave Financial Çöküş Öncesi Varlıkları Çıkardı

Wave Financial Çöküş Öncesi Varlıkları Çıkardı
Wave Financial Çöküş Öncesi Varlıkları Çıkardı

Wave Financial CEO’su David Semier, geçtiğimiz hafta yıl sonu müşteri görüşmelerinde piyasalar hakkındaki düşüncelerinden bahsetti. Konuyla alakalı olarak basında yer alan haberlere göre Semier, FTX’in iflasından bir iki hafta öncesinde müşterileri için o borsada varlıkları olduğunu, fakat bu sorun ortaya çıkmadan önce neler olduğunu bildikleri için tüm varlıkları çıkardıklarını söyledi.

Hatırlanacağı üzere FTX borsası kasım ayında iflas koruma başvurusunda bulunmuş, müşteri fonlarıysa dondurulmuştu. ABD’de savcılar geçtiğimiz hafta FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’i dolandırıcılık ve kara para aklama gibi iddialarla suçladı. Siemer ise açıklamalarında, yaşanan krizin burada son bulmayacağını düşündüğünü belirtti.

O Borsaların Patlar Vermesini Bekliyor

Wave Financial üst düzey yöneticisinin açıklamaları bu kadarla sınırlı kalmazken, bildiklerine dayanarak ilk 10 kripto borsasında yer alan ve işlevsel açıdan iflas etmiş olan borsaların olduğundan bahsetti. Kendilerinin de bu borsaların ne zaman patlat vereceğini beklediklerini dile getirdi.

Varlık yöneticisi şirket geçtiğimiz aylarda iflas başvurusu gerçekleştiren Voyager Digital için teklif veren isimler arasındaydı. Bununla beraber yakın geçmişte İsviçreli yatırımcı Criptonite Asset Management’i satın almayı planladığını açıklamıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir