Bitcoin Ajandası

WazirX NFT Platformuyla Alakali Onemli Bir Adim Atti 1
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WazirX, NFT Platformuyla Alakalı Önemli Bir Adım Attı!

WazirX, NFT Platformuyla Alakalı Önemli Bir Adım Attı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

WazirX, NFT platformuna yönelik önemli bir adım attı. Şirket, düşük hacim dönmesi sebebiyle NFT platformunu kapatma kararı verdi.

Şirketin NFT platformunu herhangi bir duyuru yapmadan kapatmış olması birçok yatırımcının tepkisini aldı. Platform kullanıcıları bu durum karşısındaki hoşnutsuzluğunu Twitter üzerinden dile getirdi.

WazirX NFT Pazarını Bildirmeden Kapattı  

WazirX NFT Pazarini Bildirmeden Kapatti
WazirX NFT Pazarını Bildirmeden Kapattı

Hindistan’ın kripto para borsası olan WazirX, NFT pazar yeri faaliyetlerini herhangi bir açıklama ya da duyuru olmaksızın sonlandırdı. Bu durum topluluk üyeleri açısından can sıkıcı bir durum olurken, yatırımcılar tepkilerini Twitter üzerinden gösterdi. Yatırımcılar platforma girmeye çalıştıklarında borsanın NFT pazarının kullanımdan kaldırıldığına ve NFT’leri OpenSea üzerinden takas edebileceklerine dair bir ibareyle karşılaşıyor.

Konuyla alakalı olarak şirket yetkilileri tarafından resmî web sitesinde bir açıklama yayımlandı. Söz konusu açıklamada güvenli emniyetli bir NFT pazarı oluşturulmasına rağmen platformun yeterli ilgiyle karşılanmadığı ifade edildi. Inc42 tarafından hazırlanan raporda, borsa NFT’lerin, dünyanın en büyük NFT pazar yerlerinden olan OpenSea’da 52 bin 253 ürünle satışta olduğu belirtildi.

NFT’ler Diğer Pazarlarda Takas Edilebilecek

Şirketin açıklamalarında ayrıca NFT’leri merkezi olmadığı, sahiplerinin varlıklar üzerinde tam kontrole sahip olduğu ve dolayısıyla bu derece popüler hale geldiği ifade edildi. Topluluk üyelerinin de NFT sahiplerinin varlıklarını cüzdanında tutmaya devam edebilmelerinin ve OpenSea gibi diğer pazar yerlerinde takas edebilmelerinin mümkün olduğu da eklendi.

Birçok kullanıcı ve yatırımcı, şirketin NFT pazarını kapatacağına dair önceden bilgi vermemesini “rug pull” olarak nitelendirdi. Şirketin üst düzey yöneticisi Shivam Chhuneja ise Twitter hesabı üzerinden bir açıklamada bulunarak söz konusu bu iddiaları reddetti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir