Bitcoin Ajandası

Bu Altcoin Web 3.0 ve Metaverse Hamleleriyle Sıçrama Yaşadı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bu Altcoin Web 3.0 ve Metaverse Hamleleriyle Sıçrama Yaşadı!

Bu Altcoin Web 3.0 ve Metaverse Hamleleriyle Sıçrama Yaşadı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Web 3.0 ve Metaverse hamleleriyle sıçrama yaşayan NEAR kendisini bir kolektif, bir temel ve yeni bir katman blockchain üzerine inşa edilmiş bir geliştirme platformu olarak tanımlıyor.

Resmi web sitesine göre: “NEAR Vakfı benzersiz bir organizasyon türü. Hem teknolojik bir platformun (NEAR Protokolü) hem de etrafındaki ekosistemin başlatılmasına yardımcı oldu.” Web 3.0 ve Metaverse hamleleriyle gündeme gelen NEAR’ın vizyonu geliştiriciler, yaratıcılar, girişimciler ve topluluk üyeleri için kendi kendine yeterli bir alan yaratmaktadır. NEAR, platform içerisinde elde bulunan düzinelerce projeye sahipken; kuruluşlar, NFT’ler, Metaverse ve Web3 ile giriş yapmak isteyen geliştiricilerin ve yaratıcıların ön yüklemesini yapmak için devreye girdi.

Web 3.0 ve Metaverse Hamleleriyle Sıçrama

Bu Altcoin Web 3.0 ve Metaverse Hamleleriyle Sıçrama Yaşadı!
Bu Altcoin Web 3.0 ve Metaverse Hamleleriyle Sıçrama Yaşadı!

Geçen haftalarda da NEAR Protokolü duyurularıyla dolup taşma yaşandı. Sonrasında ise 9 Aralık’ta, yeni bir Hint NFT platformu olan NAKSH piyasaya girdi. NAKSH, Hint geleneksel sanat pazarında yeniden güncellenecek bir topluluk oluşturmak isteyen yetenekli sanatçılar tarafından desteklenen bir NFT pazarıdır. Başka bir yandan ise NEAR’ın Ekim ayı içerisinde başlattığı 800 milyon dolarlık küresel ekosistemlerde de finansman girişiminin sonrasında birçok sosyal DAO projesi NEAR üzerine inşa edilmeye başlandı.

NEAR hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmeniz için https://bitcoinajandasi.com/near-protocol-near-nedir/ yazımızdan faydalanabilirsiniz.  

NEAR’ın Hala Büyüme için Çok Yeri Var

Metaverse ve Web3 sektörlerinden keşif yaşanmasının ardından NEAR için doğru karar olduğuna şüphe görülmedi. Metaverse ve GameFi trendlerinden ise gelecek yıla kadar devam etmesi beklendi. Daha sonra ise şu an için blockchain tabanlı VR ve oyun platformlarından keşifle, gelişim sağlayan tüm projeler, yükseliş ivmesi görmeye devam etmeyi bekleyebilir. NEAR ekosistemlerinde genişlemeye devam ediyor. Ayrıca piyasa değerinin artması beklenebilir. Mevcut 5,4 milyar dolarlık değerlemelerde ise büyüklük gerçekleşti. Ancak Polkadot, Solana ve Polygon gibi benzer platformlarla karşılaştırıldığında, NEAR’ın hala büyüme için çok yeri var.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir