Bitcoin Ajandası

Milyonların Takibindeki Analisti Açıkladı: Bu Web 3.0’in Önü Çok Açık!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Milyonların Takibindeki Analisti Açıkladı: Bu Web 3.0’in Önü Çok Açık!

Milyonların Takibindeki Analisti Açıkladı: Bu Web 3.0’in Önü Çok Açık!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1669 0

Son zamanların en dikkat çeken projelerinden biri olarak karşımıza çıkan web 3.0 Helium Projesi piyasalarda merak konusu. Detaylar haberimizin devamında…

Web 3.0 Projesi Helium’un Dev Projelerden Biri Haline Gelmesi Bekleniyor!

Dünyaca ünlü Coin Bureau sunucusu Guy Web 3.0 projesi olan Helium (HNT) hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundur. 1 milyon 900’ün üzerine takipçisine Helium Coin’in bir gün diğer coinlerle rekabet halinde olabileceğini, piyasalarda son derece popüler bir coin haline gelebileceğini söylüyor.

2022 yılında Helium Coin’in zor zamanlardan geçmesinin söz konusu olduğundan bahseden ünlü analist Guy, yaşayacağı tüm zor zamanların ardından yükseliş göstereceğini, sonunda piyasadaki en iyi coinlerden biri olarak değerlendirilebileceğinin kendisi için son derece açık olduğunu ifade ediyor.

Web 3.0 Projesi Helium’un Dev Projelerden Biri Haline Gelmesi Bekleniyor!
Web 3.0 Projesi Helium’un Dev Projelerden Biri Haline Gelmesi Bekleniyor!

Helium Nesnelerin İnterneti (IoT) açısından merkezsiz bir ağ olarak ifade ediliyor. Akıllı sözleşme ve kurumsal uygulamalara destek veren bu ağ, IoT cihazlarının birbirleriyle etkileşim halinde olmasına ve veri aktarımına imkan tanıyor. Öte yandan Helium tokeni, kablosu olmayan erişim noktası operatörlerine ve doğrulayıcılarına hediyeler sunuyor. Guy’a göre Helium, piyasa sıralamasında yaşamış olduğu yükselişini altcoin agresif token ekonomisi gibi bir faktöre rağmen gerçekleştirmiş gibi görünüyor.

Konuyla alakalı açıklamalarında yapılan tüm güncelleme, duyuru ve yaşanan gelişmelerin Helium Coin’i ağlattığını söyleyen Guy, coinin yükselişinden de bahsediyor. Helium’un tarihindeki en yüksek düzeyinden yüzde 50 civarında değer kaybı yaşadığını, buna rağmen güçlü yükselişini sürdürdüğünü ifade ediyor. HNT Coin ekonomisi baz alındığında bu gelişmelerin şaşırtıcı düzeyde olduğuna da dikkat çeken ünlü analist, Helium’un ilk enflasyon verilerinin 4 yılda 150 milyonu bulması sebebiyle agresif olduğunu söylüyor. Yaptığı hesaplamaların isabetli olması halinde dolaşımdaki arzın son 4 ay içerisinde 14 milyon kadar artış gösterdiğini, ortalama olarak coin fiyatını 30 dolardan baz aldığında, 420 milyonluk satış baskısı oluşabileceğini de açıklamalarına ekliyor.

Hotspot’lardaki Artış Alım Baskısını mı Tetikliyor?

Piyasaların en popüler analistlerinden olan Guy, piyasaya yeni sürülen HNT’nin tümünün satılacağına pek ihtimal vermiyor. Ekibin değil de yatırımcıların bunu tutabileceği gözlemlenebilirken, Multichain Capital’in HNT yaratıcıları arasında yer aldığı ve coinin delice değer artışı yaşayacağı da öngörülebiliyor. En önemli HNT Coin alıcıları esasında Helium validatörleri ve etkin nokta operatörleri olarak gözlemleniyor.

Açıklamalarında bu konuya da değinen Guy, 2021 Ekim döneminden bu yana neredeyse 1.000 doğrulayıcının ilave edildiğini, her birinin 10.000 coin satın alabileceğini varsayıyor. Bunun yaklaşık 10 milyon coin ve 300 milyon dolarlık alım baskısı anlamına geldiğini ifade ediyor. Ayrıca büyüme gösteren bu ağın son dönemlerde hot spot edindiğinden de bahseden ünlü analist, bu durumun orta derecedeki bir coin için satın alma baskını tetikleyebileceğini de ifadelerine ekliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir