Bitcoin Ajandası

Ünlü Yönetici Açıkladı: Web3 Büyümesi NFT ve Oyunlarla Gerçekleşecek!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ünlü Yönetici Açıkladı: Web3 Büyümesi NFT ve Oyunlarla Gerçekleşecek!

Ünlü Yönetici Açıkladı: Web3 Büyümesi NFT ve Oyunlarla Gerçekleşecek!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto paralarda düşüş yaşanmaya devam ederken, bu anlamda gerçekleştirilen yatırımların ağırlıklı olarak web yönünde olması dikkat çekiyor. Bu alanda pek çok girişim sermayesi şirketi, yüzmilyonlarca dolar değerinde fonu web3 alanına aktarıyor. Dünyanın en önemli kripto para borsalarından olan Crypto.com’un COO’su Eric Anziani, yaşanan bu gelişmeler ve web3 büyümesiyle alakalı değerlendirmelerde bulundu.

Web3 Büyümesi ve Geleceği NFT’lerin Elinde

Web3 Büyümesi ve Geleceği NFT’lerin Elinde
Web3 Büyümesi ve Geleceği NFT’lerin Elinde

Ünlü yönetici, Güney Kore’de katıldığı bir programda Web3 büyümesi, sektörde yaşanan gelişmeler ve NFT alanıyla alakalı bazı açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında NFT alanındaki gelişmelerden bahseden Anziani, oyun oynayarak bir varlık kazanıldığını, o varlığın bir emek karşılığı olduğunu ifade etti. Üstelik bu varlığın farklı oyunlarda da kullanıldığından bahseden Anziani, NFT’lerde ise dijital varlığın sahipliğinin söz konusu olduğunu belirtti. NFT’ler sayesinde dijital kimlik kontrolüne sahip olunduğunu, dolayısıyla web3 geleceğinin NFT ile oyunlarda olduğunu düşündüğünü dile getirdi.

Busan Kripto Şehri Haline Gelecek

Birkaç hafta öncesinde Huobi Global ile anlaşma imzalayan Busan şehri belediyesi, şimdilerde de Cyrpto.com ile anlaşmaya gerçekleştirdi. Kurulan bu ortalık kapsamında arkasında şehir yönetiminin bulunacağı ilk borsanın kurulabilmesi için anlaşma yapıldı.

 Açıklamalarında bu anlaşmaya da değinen Eric Anziani, Güney Kore’de pek çok farklı anlaşma yapıldığını, şirket olarak yapılanların piyasaya kazandırıldığını ve doğru yolda olduklarını düşündüğünü belirtti.

Diğer yandan Busan şehri, son zamanlarda web3 ve metaverse alanında attığı adımlarla dikkat çekiyor. Üstelik bu şehir, Güney Kore’nin en büyük ikinci şehri olarak biliniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir