Bitcoin Ajandası

Ava Labs, Web3 Oyununu Kullanıcılarına Sunmaya Hazırlanıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ava Labs, Web3 Oyununu Kullanıcılarına Sunmaya Hazırlanıyor!

Ava Labs, Web3 Oyununu Kullanıcılarına Sunmaya Hazırlanıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Ava Labs, kendi platformunda kullanıcıları için web3 oyunu sunmayı planlıyor. Şirket bu doğrultuda Japonyalı oyun devinin alt şirketiyle iş ortaklığı gerçekleşti.

Blok zinciri sektörü için gerçekleştirilen yatırımlar, sektörün hala emekleme sürecinde olmasına karşın artış göstermeye devam ediyor. Bununla beraber gerek yatırımcıları gerekse tüketiciler, oyun sektörü gibi çeşitli alanlarda blok zinciri teknolojisinden faydalanmayı planlıyor. Aynı düzen üzerine ilerleyen Ava Labs ve BLRD arasında da stratejik olarak iş ortaklığı gerçekleştirildi.

Web3 Oyunu için Ortaklığa İmza Atıldı

Web3 Oyunu için Ortaklığa İmza Atıldı
Web3 Oyunu için Ortaklığa İmza Atıldı

Ava Labs, Japonyalı oyun şirketi GREE’nin alt kuruluşu olarak bilinen BLRD ile iş ortaklığı gerçekleştirdi. Önümüzdeki yıl Ava Labs kullanıcılarına sunulacak olan web3 oyunu için gerçekleştirilen bu ortaklıkla stratejik çalışmalar planlanıyor.

10 yıldır devam eden yüksek etkileşimli web2 oyunlarının sonrasında BLRD şimdilerde web3 alanına giriş yapmayı hedefliyor. Bu anlamda BLRD, Avalanche ağı üzerinde oyun geliştirme ve dağıtımıyla beraber Ava Labs ve Avalanche Foundation ve Ava Labs ile çeşitli projeler üzerinde de çalışacak.

Japon oyun devi GREE’nin çatısı altında faaliyet gösteren BLRD, sektörde popülarite kazanmış oyunları piyasaya sürme konusunda 10 yıllık tecrübeye sahip olan bir şirket olarak biliniyor. Diğer yandan BLDR, Sega, Square Enix, Bandai Namco ve Konami gibi çeşitli başarılı şirketlerle de ortak projeler yürüttü. Ünlü Japon anemilerine dayanan söz konusu şirket, Final Fantasy ve Naruto’nun mobil versiyonu gibi son derece sevilen oyunların mimarıdır.

Şirketin direktörü Eiji Araki, Ava Labs’la gerçekleştirilen ortaklıkla alakalı bazı açıklamalarda bulunu. Avalanche ağının potansiyelinin ve ekosisteminin kendisini heyecanlandırdığını söyleyen Araki, web2 oyunlarında olduğu üzere uzun yıllar keyifle oynanabilecek yeni oyunlar sunacaklarını aktardı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir