Bitcoin Ajandası

Web3 Şirketleri Gizlilik İçin Devcon’da Yeni Bir Hamle Yaptı!
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Web3 Şirketleri Gizlilik İçin Devcon’da Yeni Bir Hamle Yaptı!

Web3 Şirketleri Gizlilik İçin Devcon’da Yeni Bir Hamle Yaptı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Bazı Web3 şirketleri, Devcon konferansı esnasında düzenlenen bir yan etkinlikte yeni bir hamlede bulundu. Elde edilen bilgilere göre bahsi geçen şirketler Evrensel Gizlilik İttifakı oluşturdu.

Merkeziyetsizliğin sağladığı gizlilik esası bir şekilde korunmaya çalışıyor. ABD’nin kripto karıştırıcısı Tornado Cash için uygulanan yaptırımların sonrasında veri gizliliğiyle alakalı oluşan ihtiyaç konusunda farkındalık artırılmak istemiyor. Elde edilen bilgilere göre bu durum neticesinde bir ittifak ve misyonu desteklemek üzere yasal bir savunma fonunun ilk adımı atıldı.

Web3 Şirketleri İttifak için İlk Adımı Attı

Web3 Şirketleri İttifak için İlk Adımı Attı
Web3 Şirketleri İttifak için İlk Adımı Attı

Ethereum tarafından Kolombiya-Bogota’da düzenlenen Devcon konferansındaki bir yan etkinlikte bazı Web3 şirketleri, Evrensel Gizlilik İttifakı’nın kurulumunu gerçekleştirdi. Kurulan bu yeni organizasyon, internet ve web3 veri gizliliğine odaklanmış durumda.

İttifak’ta adı geçen şirketler şunlar:

 • p0xeidon Labs,
 • Manta Network,
 • Nym Technologies,
 • SCRT Labs’ Secret Network,
 • Orchid, Railgun,
 • Status
 • Oasis Foundation’s Oasis Network

Evrensel Gizlilik İttifakı aynı zamanda bütün yığın gizlilik teknolojilerini deneyimleme, inşa etme ve kullanma hakkını da savunma konusunu ana hedef belirleyeceğini açıkladı. Bu açıklamayı ise UPA Yasal Savunma Fonu’nda gerçekleştirdi.

Konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan grup, UPA’nın blok zinciri ya da teknoloji yığınından bağımsız olarak gizliliği koruma gibi bir hedefi olduğundan bahsetti. Yerel seviyede mahremiyet için bir temel atıldığını, bu sayede gelişen teknolojilerin daha da gelişim gösterebilmesi adına ihtiyaç duyulan güvenlik ve demokrasinin ortaya çıktığını da ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir