Bitcoin Ajandası

Wharton School Metaverse Eğitimi için Harekete Geçti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Wharton School Metaverse Eğitimi için Harekete Geçti!

Wharton School Metaverse Eğitimi için Harekete Geçti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Sanal dünya ve teknoloji her geçen gün yeniliklerle gelişimi beraberinde getirirken, bu yeniliklere ayak uydurabilmek adına çeşitli projeler de hayata geçiriliyor. Ağırlıklı olarak gerçek ve sanal dünyayı tek bir çatı altında toplayan metaverse, bu anlamda kilit bir konuma sahip. Pensilvanya Üniversitesi bünyesindeki Wharton School da metaverse eğitimi başlatarak bu sanal dünyaya kapılarını açıyor.

Metaverse dünyasını bir çeşit iş kolu olarak düşünen Wharton School yaklaşık olarak 6 hafta boyunca devam edecek bir kurs için harekete geçti. Kursun amacı; öğrencilerin gelecek vadeden bu teknoloji hakkında eğitilmesini ve içerideki sorunlar için çözüm üretebilecek hale gelmelerini sağlamaktır.

Metaverse Eğitiminde 50’den Fazla Video Var

Metaverse Eğitiminde 50’den Fazla Video Var
Metaverse Eğitiminde 50’den Fazla Video Var

Eğitim kurumuyla beraber ekonomi danışmanlık şirketi ve Prysm Group tarafından hazırlanan bu kurs, Animoca Brands, Adobe, Second Life ve Unity şirket personellerinin de desteğiyle hazırlanan 50’nin üzerinde ders videosuna sahip olmasıyla biliniyor.

ABD’de yer alan Duke Üniversitesi ve Stanford Üniversitesi gibi prestijli eğitim kurumları, web3 ve NFT teknolojisiyle alakalı derslere müfredatında yer vermeye başlamıştı. Wharton School’un “Metaverse Ekonomisinde İşletme” adını verdiği bu eğitim de söz konusu sanal dünya teknolojisiyle alakalı Ivy League okulundan çıkarılan ilk işletme kursu niteliği taşıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir