Bitcoin Ajandası

XRP Birleşik Krallık’ta En Çok Tercih Edilen Kripto Para Oldu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. XRP Birleşik Krallık’ta En Çok Tercih Edilen Kripto Para Oldu!

XRP Birleşik Krallık’ta En Çok Tercih Edilen Kripto Para Oldu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Dünya çapında 20 milyondan fazla kullanıcı ile eToro platformu, dün Dijital Sterlin Vakfı’na katılım sağlayan Ripple şirketinin ihraç ettiği XRP’nin, İngiltere’de gittikçe popülerlik kazanmaya başladığını ve en çok tercih edilen kripto para olduğunu belirtti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’yla (SEC) 2020 yılında Aralık ayı ile başlayan ve o tarihten bu yana davalık olan Ripple şirketi dünyanın birçok bölgesinde önemli anlaşmalara imza atmaya devam ederken, dün de Dijital Sterlin Vakfı açıklaması gelmişti. Konunun genelinde ise en çok tercih edilen kripto para ağırlıklı konuşuldu.

En Çok Tercih Edilen Kripto Para Oldu!

En Çok Tercih Edilen Kripto Para Oldu!
En Çok Tercih Edilen Kripto Para Oldu!

Bu duyurunun sonrasında ise XRP’nin Birleşik Krallık bölgesi üzerinde en çok tercih edilen noktanın kripto para olduğuna yönelik bir rapor gelmesi de dikkat çekti. Ünlü kripto para işlem platformu eToro’dan paylaşım yapılan verilere göre, Birleşik Krallık’ta bu yıl içerisinde 3. çeyreğinden itibaren XRP’ye çok daha fazla ilgi duyulmaya başlandı. En büyük 6. kripto para ise şu an ki aşamada bölgede tercih edilen kripto para oldu. XRP’ye sahip olan kişilerin sayısı da geçen seneye oranla tam olarak %325 arttı.

ADA Ethereum’u Geride Bıraktı

XRP sonrasında bölge içerisinde en çok tercih edilen kripto para ise, Alonzo hard fork’u oldu ve Eylül ayında tamamlayan ADA olarak yer aldı. ADA’ya sahip olanların sayısında da tam olarak %11 artış başladı. ADA’nın bu anlam üzerinde de Ethereum’u da geride bırakması dikkatleri üzerine çekti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir