Bitcoin Ajandası

Ripple Fiyatının x5 Olabilir! Davayı Kazanırsa Yatırımcısına Büyük Kazandırır!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. XRP Fiyatı x5 Olabilir! Davayı Kazanırsa Yatırımcısına Büyük Kazandırır!  

XRP Fiyatı x5 Olabilir! Davayı Kazanırsa Yatırımcısına Büyük Kazandırır!  

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

Araştırma ve kıyaslama sitesi olarak bilinen Finder.com, XRP ile alakalı olarak kripto ve fintech alanından uzman analistlerin katılım sağladığı bir anket düzenledi. Anketin sonucuna göre birçok analist Riple’ın davayı kazanması sonucunda XRP fiyatının neredeyse 5 katı artış göstermesini bekliyor.

2017 yılında yaşanan boğa döneminde ciddi bir değer kazanan ve 2018 Ocak döneminde 3.15 dolar seviyesine ulaşan XRP, aynı dönemde 1 dolara kadar gerilemişti. Bu gerilemenin nedeni olarak da 3 yıllık bir ayı dönemine giren piyasasının genel düşüşü olarak gösterilmişti. 2021 yılında boğa döneminden hemen önce SEC tarafından dava edilen XRP, bu dönemi de boş geçirmişti.

Dava Sonucu XRP Fiyatını Büyük Oranda Etkileyecek

Dava Sonucu XRP Fiyatını Büyük Oranda Etkileyecek
Dava Sonucu XRP Fiyatını Büyük Oranda Etkileyecek

Bağımsız araştırma ve kıyaslama sitesi finder.com, XRP ve XRP ihraççısı olan Ripple hakkında bir anket düzenledi. Uzman analistlerin katıldığı bu ankette Ripple ve SEC davasının sonucunun XRP açısından hayati bir önem taşıdığı ortaya çıktı.

Ripple’ın davayı kazanması durumunda XRP’nin sınır ötesi ödemelerde yaygın olarak kullanılmaya başlanacağını düşünen uzman analistler, bu sayede finansal kurumların da XRP kullanımına karşı ilgi duyabileceğini belirtti. Davayı kaybetmesi durumundaysa özellikle de ABD’de de XRP kullanımının önüne geçilebileceğine dikkat çekti.

Beklenen Seviye 2.55 Dolar

Ankete katılım sağlayan uzmanlar XRP fiyatı hakkında da bazı tahminlerde bulundu. Davanın Ripple lehine sonuçlanması halinde 2022 Aralık döneminde fiyatın 2.55 dolara kadar yükselebileceği ifade edildi. Uzun vadeli olarak da tahminlerde bulunan bazı katılımcılar, fiyatın 2025 yılı için 3.61 dolar, 2030 yılı için 2.98 dolar olabileceğini de belirtti.

Ankete katılan isimlerden DigitalX2in fon yöneticisi Matthew Harry de dava sonucunda XRP’nin değerinin artacağını söyledi. Buna ek olarak uzun vadede ilginç bir görüşünü de dile getiren Harry, XRP’nin spekülasyonlar dışında değersiz bir coin olduğundan bahsetti. Herhangi bir teknolojik özelliğe sahip olmadığını ifade ederek yalnızca uygun fiyatı ve kolay desteklenebilir oluşuyla satın alındığını belirtti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir