Bitcoin Ajandası

XRP Fiyatı Yükseliş Trendini Sürdürüyor: Son 6 Ayın Zirvesinde!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. XRP Fiyatı Yükseliş Trendini Sürdürüyor: Son 6 Ayın Zirvesinde!

XRP Fiyatı Yükseliş Trendini Sürdürüyor: Son 6 Ayın Zirvesinde!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Kripto para piyasası genel olarak hafta sonu satış baskına yenik düştü. Buna karşın Ripple’ın kripto para birimi olan XRP’nin gösterdiği performans dikkatleri üzerine topladı. Elde edilen bilgilere göre XRP fiyatı yükseliş trendini sürdürerek son 6 ayın zirvesine ulaştı.

XRP Fiyatı Bir Haftada %40’dan Fazla Değerlendi

XRP Fiyatı Bir Haftada %40’dan Fazla Değerlendi
XRP Fiyatı Bir Haftada %40’dan Fazla Değerlendi

USDC ve USDT gibi stablecoin’ler dışında, tutulduğu piyasa değerine göre en büyük 4’üncü kripto para birimi olan XRP, 21 Mart Salı gününden bu yana %40’dan fazla değer kazandı. Neredeyse 1 haftadır devam eden yükseliş trendinin sonunda 0,50 doların üzerine çıkan XRP, 0,53 dolardan işlem gördü. XRP fiyatı en son Ekim 2022 döneminde 50 sentin üzerine çıkmıştı.

Kripto varlıkta akşam saatlerinde gözlemlenen sert yükseliş, TSİ 21.45’te yaşandı. XRP, söz konusu yükselişin ardından sosyal mecralarda en çok konuşulan konular arasında yer aldı. Ayrıca bu ay içerisinde karara bağlanması beklenen SEC davası ve her geçen gün artan sosyal ilgi, varlığı piyasa performansını daha da yükseğe çıkarmasına katkı sağlıyor.

Ripple ile CBDC İlişkileri Güçleniyor

Ripple, CBDC (Merkez Bankası dijital para birimi) ile ilişkisini güçlendiren isimler arasında yer alıyor. Digital Euro Association (DEA) bünyesindeki bir çalışma grubu tarafından yakın bir geçmişte gizlilik ve bunların etkileşimi dahil olmak üzere CBDC’nin birçok farklı yönünü özetleyen teknik bir belge yayımlandı. Resmi bir DEA ortağı olarak Ripple, raporun hazırlanmasında büyük bir rol oynadı.

Diğer yandan Bitcoin gibi birçok kripto para birimi Binance’e açılan davadan etkilenerek sert bir satış baskısıyla karşılaşırken, XRP bu durumdan etkilenmedi. Varlık, piyasanın gündeminde bomba etkisi yaratan haber karşısında fiyat istikrarını korudu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir