Bitcoin Ajandası

XRP Fiyatını Patlatan Flaş Gelişme! Mahkeme Kararı Gündeme Bomba Gibi Düştü!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. XRP Fiyatını Patlatan Flaş Gelişme! Mahkeme Kararı Gündeme Bomba Gibi Düştü! 

XRP Fiyatını Patlatan Flaş Gelişme! Mahkeme Kararı Gündeme Bomba Gibi Düştü! 

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Ripple Davasında Sıcak Gelişmeler! XRP Fiyatı Yükseliş Trendi Yakalayabilecek mi?

Elde edilen belgelere göre Yargıç Analisa Torres ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nun Ripple’a karşı “Adil Bildirim Savunmasını” engelleme hareketini reddetti. San Franciscolu ödeme şirketi, uzun zamandır SEC’in Ripple’a karşı XRP’yi menkul kıymet olarak görüldüğüne dair yeterli bildirimde bulunmadığını iddia etti. Yaşanan bu gelişmelerin ardından XRP fiyatı yüzde 15 oranında değer kazandı.  

Ripple Davasında Sıcak Gelişmeler! XRP Fiyatı Yükseliş Trendi Yakalayabilecek mi?
Ripple Davasında Sıcak Gelişmeler! XRP Fiyatı Yükseliş Trendi Yakalayabilecek mi?

Ripple Genel Danışmanı Stuart Alderoty Fox News’e verdiği bir röportajında emrin Ripple çıkarımlarının geçerliliğine dikkat çektiğini belirtti. Alderoty ayrıca röportajında bugünün emrinin, SEC’in Ripple’a XRP dağıtımlarının 2013’ten beri menkul kıymetler yasaları çerçevesinde yasaklanacağı yönünde adil bir bildirimde bulunup bulunmadığına ilişkin önemli bir soru işareti olduğuna işaret ettiğini söyledi. Sektörün büyümesi ve gelişmesi için hak ettiği netliği elde edebilmesi adına mücadelelerini sürdüreceklerini de ekledi.

Yargıç Torres’in Kritik Ripple Kararı!

SEC ve Ripple davasında görevli olan Yargıç Analisa Torres, Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse ve şirketin kurucu ortağı Chris Larsen’in SEC tarafından kendilerine isnat edilen suçlamaları reddettiği yönündeki hareketini reddediyor. Buna karşın Ripple Genel Danışmanı Alderoty SEC tarafından yöneltilen iddia ve suçlamaların mahkemece reddedileceğinden emin olduğunu dile getirdi. Şirketin CEO’su ve kurucu ortağına yönelik yürütülen mahkemenin artık bitmesini tercih edebileceklerini söyleyen Alderoty, buna karşın mahkemenin SEC’in iddialarını kanıtlamasına karar verdiğini belirtti. Sonuç itibariyle SEC tarafından isnat edilen tüm suçlamaların reddedileceğinden kuşku duymadığını da açıklamalarına ekledi.

Yaşanan tüm bu gelişmeler XRP fiyatında ciddi bir yükselişe neden olurken, bundan sonra XRP’nin piyasalarda çizeceği grafik de merak konusu oldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir