Bitcoin Ajandası

XRP, Temelde Bitcoin (BTC) ile Aynı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. XRP, Temelde Bitcoin (BTC) ile Aynı

XRP, Temelde Bitcoin (BTC) ile Aynı

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Ripple Geliştiricilerinden olan Matt Hamilton, XRP konusunda daha farklı bir bakış açısıyla Bitcoin’le aynı olduğu görüşünü savundu.

Hamilton, Twitter mecrasında yapılan bir tartışmaya katılarak XRP’nin merkezi olmayan bir kripto para olduğu hakkında ve bu yönüyle de Bitcoin’e benzediğini ifade etti.

“$XRP gerçekte ne yapıyor?” sorusuna hiçbir zaman iyi bir yanıt alamadım. Bunu yerleşimler için kullanan bankalar hakkında belirsiz bir cevap alın… bunu yapan hiçbir banka yok mu?”

Hamilton’ın cevabı ise;

“Hayır, tıpkı Bitcoin gibi merkezi değildir. XRP, bitcoin geliştiricileri tarafından, bitcoin’in enerji kullanımının ölçeklenebilir olmadığını fark ettiklerinde “daha iyi bir bitcoin” olarak yaratıldı. Bu nedenle, kullanım durumları temelde Bitcoin ile aynıdır: güvenilir bir 3. taraf olmadan eşler arası ödemeler yapmak.”

XRP Ledger İlk DeFi Uygulaması

XRP Ledger İlk DeFi Uygulaması
XRP Ledger İlk DeFi Uygulaması

Hamilton ayrıca kripto para biriminde oluşan blokzincirinde (XRP Ledger) hemen hemen 150 doğrulayıcı gözüküyor. Bunun üzerinde olan işlemlerinde işlemlerin tıpkı Bitcoin blokzincirinde olduğu gibi halka açık bir yapıya sahip olduğuna dikkat çekti.

Hamilton tarından atılan bir başka tweet’te ise XRP’nin şirket aracılığıyla kontrol edilmediği ve XRP Ledger’ın “ilk DEX [merkezi olmayan borsa]” olduğunu savunduğunu belirtti. Ayrıca bu nedenle de XRP Ledger’ın “gerçekten ilk “DeFi” uygulaması olduğunun arkasında durduğunu açıkladı.

XRP Ledger Düğümleri Dünya Çapında Dağıtım Gördü

Ripple yöneticisi bu açıklamalarına ek olarak çoğunda işleme uyguladığını ve söylentileri de yanıltmak amacıyla XRP Ledger düğümlerinin dünya çapında dağıtıldığı üzerine verileri paylaştı.

Bununla beraber de Ripple XRP’yi tanıtmak ve geliştirmek amacına odaklandığı da göz ardı etmemek için bir gerçek olarak meydana kendini atmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir