Bitcoin Ajandası

Yapay Zekâ Altcoinleri Piyasaya Damgasını Vurdu: Bu Altcoinlere Dikkat!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yapay Zekâ Altcoinleri Piyasaya Damgasını Vurdu: Bu Altcoinlere Dikkat!

Yapay Zekâ Altcoinleri Piyasaya Damgasını Vurdu: Bu Altcoinlere Dikkat!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Yapay zeka altcoinleri, geride bıraktığımız hafta yüzde 51’in üzerinde değer kazanırken, bu gibi gelişmelerle kripto para piyasalarına damgasını vurmaya devam ediyor. Birçoğu merkezi olmayan verilerden bir insan robota kadar pek çok farklı şey için çeşitli protokoller sağlayan orta ölçekli yardımcı program varlıkları olarak biliniyor. Bu varlıklardan öne çıkan 5 tanesini sizin için derledik.

Piyasalara Damga Vuran Yapay Zeka Altcoinleri

Piyasalara Damga Vuran Yapay Zeka Altcoinleri
Piyasalara Damga Vuran Yapay Zeka Altcoinleri

The Grapth (GRT)

En üst sırada yer alan The Grapth (GRT), merkeziyetsiz bir şekilde web3 için özel olarak tasarlanmış olan bir varlıktır. Verimli, hızlı ve güvenilir bir veri alımı sağlayan bu yapay zeka altcoini, dApp’ler için önemli bir altyapı bileşeni olarak karşımıza çıkıyor.

SingularityNET (AGIX)

AGIX, yapay zekayla alakalı uygulama ve projeler açısından bir ekosistem görevi üstlenen yapay zeka piyasasıdır. Yapay zekanın demokratikleştirilmesine odaklanan bu proje, aynı zamanda geliştiricilerin yapay zeka kaynaklarına kolaylıkla erişim sağlamasına yardımcı olması ve geliştiricilerin kendi ekosistemlerini oluşturarak para kazanmasına imkan sağlayan bir projedir.

Ocean Protocol (OCEAN)

Büyük bir veri projesi olarak bilinen Ocean Protocol (OCEAN), veri NFT’lerini, veri çiftliği, Ocean DAO ve ekosistemin geliştirilmesine yardımcı olan bir yapay zeka altcoinidir. Geliştirici ekip tarafından tasarlanan veri NFT’leri, ERC721 ve ERC20’i bir araya getiren, potansiyel açıdan farklı alt lisanslarla temel IP’ye karşı birçok gelir akışı sağlayan IP çerçevesi sunuyor.

Fetch.ai (FET)

Cosmos ekosisteminde kullanılan Fetch.ai (FET), yapay zekadan faydalanarak kullanıcılarına peer-to-peer otomasyon bot hizmeti sunan bir katman1 protokolüdür. Uzman ekip tarafından geliştirilen bu proje, kripto piyasasında dikkat çeken yapay zeka altcoinlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

VAIOT (VAI)

Yalnızca 40,34 milyon dolarlık piyasa değeriyle yapay zeka kripto projeleri arasında en küçük sermayeye sahip proje olarak biliniyor. Bu projeye gösterilen ilgi, IBM’nin desteklediği akıllı hizmet sağlayıcısından kaynaklanıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir