Bitcoin Ajandası

Yapay Zeka Token’leri Yükselişte: O Talep Fiyatları Artırdı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yapay Zeka Token’leri Yükselişte: O Talep Fiyatları Artırdı!

Yapay Zeka Token’leri Yükselişte: O Talep Fiyatları Artırdı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Sektörün en önemli çip üreticilerinden biri olarak tanınan Nvidia’nin 2023 yılının ilk çeyreğine ait gelir seviyesinde bir önceki yıla kıyasla yüzde 19 artış yaşandı. Üstelik bu artış hisselerin de yükselmesine neden oldu. Bununla beraber piyasa değeri 1 trilyon dolara yakın bir konumda seyrederken, ilk çeyreğe ait raporda yapay zekâ talebinin artış göstermesi, yapay zeka token’lerinin fiyatını da artırdı.

Yapay Zeka Token’leri Çift Haneli Artış Gösterdi

Yapay Zeka Token’leri Çift Haneli Artış Gösterdi
Yapay Zeka Token’leri Çift Haneli Artış Gösterdi

Yapay zekaya odaklanan projelerden SingularityNET (AGIX) neredeyse yüzde 19’luk artış yaşayarak 29 cente ulaştı. Cortex (CTXC) ise yüzde 6 kazanç sağlayarak 17 centten işlem görmeye başladı. Measurable Data Token (MDT) benzer şekilde yüzde 6,5 değer kazandı ve 4 centten işlem görmeye başladı.

Diğer yandan yapay zeka token’lerinden piyasa değeri 195 milyon dolar olan Fetch.ai (FET) neredeyse yüzde 5 değer artışı gerçekleştirerek 23 cente ulaştı. Bu esnada Bitcoin (BTC) ve Ether gibi diğer kripto para birimleri yatay olarak seyretti.

2024’ün İkinci Çeyreği İçin Beklentiler Yüksek

S&P 500 ve Nasdaq Composite’de Nvidia’nın dikkat çeken satış tahminleri ve yapay zekâ yeteneklerine ilişkin artış gösteren talep için atfedilen son yükseliş, kripto para yatırımcılarının duyarlılığını pozitif olarak etkilemiş durumda.

Bununla beraber tartışmasız en önemli haber Nvidia’nın 2024 yılının 2. çeyrek döneminde gerçekleştirdiği yönlendirmeyle oldu. Şirket, söz konusu dönem için analistlerin beklentilerinin çok daha üzerinde bir öngörüde bulundu.

Perşembe günü Ether ve Bitcoin, yatırımcıların uzun bir hafta sonu tatili beklentisiyle dikkatini borç tavanı konusunda devam eden tartışmalara yoğunlaştırarak güçlü bir eğilim gösterdi. Çarşamba günü düzenlenen FED toplantısının açıklanan notları, merkez bankasının faiz artırımına yönelik uygun hareketleri konusunda yetkililerin fikir ayrılığı yaşadığını gösteriyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir