Bitcoin Ajandası

QuickNode Yatırım Turunu 800 Milyonluk Değerlemeyle Kapattı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. QuickNode Yatırım Turunu 800 Milyonluk Değerlemeyle Kapattı!

QuickNode Yatırım Turunu 800 Milyonluk Değerlemeyle Kapattı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

QuickNode, B serisi yatırım turunda 800 milyon dolarlık değerleme kazandı.

Kripto altyapı şirketi QuickNode, gerçekleştirilen yatırım turunda 800 milyon dolarlık değerleme elde etti. Bununla beraber 60 milyon dolarlık yatırım toplayan şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Alex Nabutovsky, şirketin 2021 Ekim döneminde 250 milyon dolarlık değere sahip olduğunu belirtti.

Yatırım Turunda 60 Milyon Dolar Fon Toplandı

Yatırım Turunda 60 Milyon Dolar Fon Toplandı
Yatırım Turunda 60 Milyon Dolar Fon Toplandı

Blok zinciri geliştirme araçları sunan bir Web3 şirketi olarak dikkat çeken QuickNode, B serisi yatırım turundan 60 milyon dolar civarında fon elde etti. Üstelik şirketin değerlemesi yine bu turda 800 milyon dolara ulaştı.

Konuyla alakalı olarak şirket tarafından yapılan duyuruya göre, Protocol Labs, Tiger Global, Alexis Ohanian ait olan Seven Seven Six, Dan Tapiero’ya ait olan 10T Holdings, QED Investors ve bu gibi isimlerin katılım sağladığı yatırım turu tamamlandı. Şirketin kurucu ortağı ve üst düzey yöneticisi Alex Nabutovsky basına verdiği bir röportajında yapılan bir anlaşma neticesinde Tapiero’nun şirket yönetim kadrosuna dahil olacağını ifade etti.

Şirket, FTX’in iflas ettiği bu dönemde fon toplamayı başardı. Şirket CEO’su, B serisi tur adına Eylül 2022’de artırmaya başladığını ve Aralık 2022 döneminde de kapattığını belirtti. Bununla beraber QuickNode’un iki önemli çeyreğinin var olduğunu, inanılmaz seviyede talep ve büyüme kaydettiklerini belirtti. Ayrıca 2022 yılı gelirinde yüzde 300’ün üzerinde artış kaydedildiğini de ekledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir