Bitcoin Ajandası

Yatırımcılar Şimdi de 2 Altcoin Projesine Yöneldi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yatırımcılar Şimdi de 2 Altcoin Projesine Yöneldi!

Yatırımcılar Şimdi de 2 Altcoin Projesine Yöneldi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1655 0

Şirket yöneticisi ve ortağı Maria Shen, yatırım kararları kısmında yönlendirmeye yardımcı olmayı hedefliyor. Bu konu için geliştirici sinyallerini nasıl kullandıkları hakkında bilgiler verdi. Yatırımcıların geliştirici topluluklarına sahip altcoin projeleri olan NEAR ve Fantom’u izlediği nedenleri üzerine detaylar verdi. Detaylar bitcoinajandasi.com’da. 2 altcoin projesine dikkat çekiyor.

Kurucusu olduğu tedarik zinciri girişimlerine bakıldığında Ethereum-akıllı sözleşmeleri benimsemeye çalıştığında kriptonun ana akım benimsenmeye hazır olmadığını çabucak fark etti. Bununla beraber, altcoinler de potansiyeli fark eden Shen, 2 altcoin projesi ike kripto para alanına dahil olmak istedi. Bunun üzerine de geliştiricilere ve kuruculara odaklanan bir risk sermayesi şirketi olan Electric Capital’e denk geldi.

2 Altcoin Projesine Yönelme

2 Altcoin Projesine Yönelme
2 Altcoin Projesine Yönelme

Shen, “Aradığımız en önemli şeylerden biri, kurucunun yeterliliğe sahip olup olmadığı” dedi. NEAR protokolü (NEAR) ve Fantom (FTM), iyi bilinen blockchain protokolleri arasında olan Solana ve Terra‘nın sonrasında tam zamanlı geliştiricilerin sayısındaki artış açısından üçüncü ve dördüncü sırada yer aldı. Bunların yanı sıra son altı ay içerisinde de tokenleri sırasıyla %343 ve %650 oranında artış göstererek yatırımcıların dikkatini çekti. Bu esnada da NEAR yaklaşık 12 dolar ve Fantom 2 doların biraz üzerinde olduğundan, Solana’nın şu an için 113 dolar civarında işlem gören sol tokeninden veya Terra’nın 57 dolar civarındaki LUNA tokeninden çok daha ucuz gözüktü.

NEAR protokolü Ethereum ve Solana ile rekabet eden bir katman blockchain. Shen, “NEAR, en azından şimdilik, insanların Ethereum üzerinde çalışmakta olduğu kısıtlamaları ortadan kaldıran birçok özelliğe sahip” diyor. Electric Capital ekibinin NEAR’a bahis yapmasının üç nedenini paylaşıyor:

  1. Güçlü mühendislik ekibi,
  2. Geliştirici deneyimine odaklanma,
  3. Ölçekleme yetenekleri.

Fantom’daki DeFi Projeleri ve Protolleri

Fantom, Ethereum’a alternatif olarak süreklilik gösteren ve özellikle merkezi olmayan finans uygulamaları için hizmetler sağlayan birinci katman bir blockchain olmaktadır. Fantom’u merkezi olmayan uygulamalar için bu kadar çekici yapan bazı şeyler vardır. Bunlardan biri de uyumluluk bileşeni olmaktadır.

Shen, “Fantom, EVM uyumludur, yani Ethereum için yazılmış herhangi bir akıllı sözleşme, minimum çalışma ile Fantom‘a taşınabilir” dedi.

Shen’e göre, Fantom’da var olan DeFi projelerinin ve protokollerinin üzerine inşa etmek de “para lego” kavramını yaratmak oldukça basit bir işlem. Bu, ekosistem içinde daha fazla projenin inşa edilmesini teşvik eder. Böylelikle bir ağ etkisinin geliştirilmesine yardımcı olur. DefiLlama’ya göre Fantom, toplam değer kilitli beşinci en büyük blockchaindir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir