Bitcoin Ajandası

Glassnode Raporu Açıklandı: Yatırımcılar Terra’nın Bitcoin Satışını Fırsat Bildi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Glassnode Raporu Açıklandı: Yatırımcılar Terra’nın Bitcoin Satışını Fırsat Bildi!

Glassnode Raporu Açıklandı: Yatırımcılar Terra’nın Bitcoin Satışını Fırsat Bildi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Zincir üstü analiz şirketi olarak tanınan Glassnode açıkladığı yeni raporunda mayıs ayı içerisinde LUNA satış dalgasına yönelik kritik bilgiler verdi. Şirketin güncel analizine göre LUNA Vakfı LUNA’nın toparlanması ve UST’nin yeniden 1 dolara sabitlenmesi için gerçekleştirdiği Bitcoin satışı kısa sürede yatırımcılar tarafından toparlandı.

Bitcoin Satışı Yatırımcılara Yaradı

Bitcoin Satışı Yatırımcılara Yaradı
Bitcoin Satışı Yatırımcılara Yaradı

Şirket tarafından Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamalarda LUNA Vakfı’nın sattığı 80 bin Bitcoin’in çoğunlukla cüzdanında 100’den az Bitcoin tutan hesaplar tarafından toplandığı ifade edildi.

Analizi üzerinden yaptığı açıklamada mayıs ayının ilk günlerinde LUNA’nın baskıladığı satış dalgasında 80 bin BTC’nin tasfiye edildiğini söyleyen Glassnode, şaşırtıcı olanın bu BTC’leri satın alanların küçük cüzdan sahipleri olması olduğunu söyledi. Özellikle de elinde 100 BTC’den az varlık tutan adreslerin BTC hacminde 80 bin 724 BTC’lik artış yaşandığını söyleyen şirket yetkilileri, bu durumun direkt olarak LUNA Vakfı tarafından küçük cüzdanlara transfer gerçekleştirdiğini gösterdiğini de ekledi.

Diğer yandan Glassnode’un önemli bilgilere yer verdiği haftalık raporunda bu tür küçük adreslerin yanı sıra 10 bin BTC’den fazla varlık sahibi olan balinaların da kripto piyasalarında yaşanan bu düşüşten faydalandığını ve büyük çaplı alımlar yaptığını belirtti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir