Bitcoin Ajandası

Yatırımcıların BTC Satışı Dikkat Çekti! Düşüşten Hemen Önce Elden Çıkarıldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yatırımcıların BTC Satışı Dikkat Çekti! Düşüşten Hemen Önce Elden Çıkarıldı!

Yatırımcıların BTC Satışı Dikkat Çekti! Düşüşten Hemen Önce Elden Çıkarıldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Uzun zamandır yapmış olduğu Bitcoin alımlarıyla dikkat çeken ABD’li yatırımcı Bill Miller, bu kez gerçekleştirdiği BTC satışıyla dikkat çekti. Diğer yandan son zamanlarda sık sık kripto para yatırımı yapan finans ve teknoloji şirketi Tiger Global’in de piyasa düşüşünden hemen önce varlıklarını elden çıkarması dikkatlerden kaçmadı.

Uzun Vadeli Yatırımcı BTC Satışı Gerçekleştirdi

Uzun Vadeli Yatırımcı BTC Satışı Gerçekleştirdi
Uzun Vadeli Yatırımcı BTC Satışı Gerçekleştirdi

Kripto piyasalarının genelinde düşüş eğilimi devam ederken, bu durum uzun vadeli bazı yatırımcıların piyasalardan etkilenmemek adına varlıklarını elinden çıkarmasına neden oldu.  Bu isimler arasında yer alan ABD’li ünlü yatırımcı Bill Miller, kısa süre öncesinde vermiş olduğu röportajında belli miktarda BTC satışı gerçekleştirdiğini açıkladı.

Uzun vadede Bitcoin’in değer artırımını sürdürse de son fiyat hareketi nedeniyle varlıklarını güvence altına almak isteyen birçok yatırımcı bir kısım BTC’yi elden çıkarmayı tercih etti.

Tiger Global’de Varlıklarının Bir Kısmını Sattı

Daha önce gerçekleştirdiği hisse senedi yatırımlarıyla ciddi bir kayıp yaşayan Chase Colman’ın en büyük şirketi Tiger Global, son zamanlarda kripto paraya yatırım yapmaya başlamıştı. Bitcoin, Ethereum ve Filecoin yatırımı yapan şirket, kısa süre içerisinde kazanç sağlayınca bir kısmını nakde çevirme kararı aldı.

Yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre şirket bu yatırımından kar elde ederken, aynı zamanda düşüşün hemen öncesinde satış gerçekleştirdiği için ciddi bir kayıptan da kurtulmuş oldu. Fakat şirketin tüm varlıklarını satmadığı, hala Ethereum ve Bitcoin’deki bazı pozisyonlara sahip olduğu ifade edilirken, buna karşın büyük çoğunluğu için ETH ve BTC satışı yapıldığı da elde edilen bilgiler arasında yer aldı.

Dün, yani 12 Mayıs Perşembe günü 27 bin 300 dolara kadar gerileyen Bitcoin, bugün toparlanmaya başlamış gibi görünüyor. Haberin yazıldığı esnada 30 bin 200 dolar seviyesinden işlem gören en büyük kripto para biriminin Terra’nın çöküşünden etkilendiği düşünülüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir