Bitcoin Ajandası

Yatırımcıların Dikkatine! İşte Ripple, Ethereum ve Bitcoin Tahminleri!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ripple, Ethereum ve Bitcoin Tahminleri! Yatırımcıların Dikkatine!

Ripple, Ethereum ve Bitcoin Tahminleri! Yatırımcıların Dikkatine!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1770 0

Güncel piyasa verilerini incelediğimizde Bitcoin fiyatı, Ichimoku Kinko Hyo protokolünde en sık araştırılan yükseliş giriş şartlarını yerine getirdiğini görüyoruz. Ethereum fiyatındaki hareketlenme sayesinde hafta başındaki gerçekleştirdiği düşüş trendini kırmayı başarırdı. Diğer yandan Ripple fiyatıysa yine hafta başında yüzde 10’un üzerinde değer artışı gösterdi. Fakat buna rağmen Inchimoku bulutundan çıkmayı başaramadı. Ayrıca piyasalarda yaşanan gelişmeler ve Rus saldırılarının devam ettiği şu günlerde Ethereum, Ripple ve Bitcoin tahminleri merak konusu haline geldi.

Ünlü Analist Morgan’ın Bitcoin Tahminleri!

Ünlü Analist Morgan’ın Bitcoin Tahminleri!
Ünlü Analist Morgan’ın Bitcoin Tahminleri!

İşte analist Morgan’ın Bitcoin tahminleri; şubat ayını ciddi bir değer artışıyla kapatan Bitcoin, yaklaşık olarak yüzde 15’lik değer kazanarak ayın kapanışını gerçekleştirdi. Ethereum değer kaybı yaşamasının ardından kayıp kurulumu tarafından tehdit edildi. Üstelik düşüşünü toparlayana kadar kısa vadeli desteğe tutunabilme konusunda da büyük bir mücadele verdi. Ripple ise Bitcoin gibi bir kırılma gerçekleştirerek boğaları sinirlendirdi. Fakat yalnızca 0,0006 dolar düzeyinde kısa bir kesilme yaşadı.

Bitcoin fiyatı, tazelenmiş bir yükseliş genişleme durumu sinyalleri veren yükseliş girişini gerçekleştirdi. Bitcoin’in hafta başındaki Ichimoku girişimcileri ve analistlerin yıl başından bu yana olan beklentilerini karşılayarak İdeal Boğa Ichimoku Breakout oldu.

Piyasalarda boğaların Bitcoin değerini artırıp kırılmayı onaylaması beklenirken, henüz bu beklenti karşılanmış değil. Onaylanmanın ardından Bitcoin için hedeflenen sonraki seviye, genişletilen 2021 Hacim Profilindeki hacmi büyük olan düğüm ve yüzde 161,8 Fibonacci uzantısının yer aldığı 59 bin dolar seviyesine yakın bir konumdur. BTC’nin değer kaybına yönelik riskler en aza indirgenirken, buna rağmen tehditler sürüyor. BTC’nin 37 bin dolar ya da altı bir seviyede kapanış yapması durumunda kısa süreli yükseliş seyri önemsiz kalacaktır. Ünlü analist Jonathan Morgan’ın Bitcoin tahminlerine göre bu gibi durumlar söz konusu olduğunda BTC’nin ciddi bir doğa tuzağına düşmesi ve hali hazırdaki Ichimoku girişini tersine çevirmesi kaçınılmaz olacak.

Ethereum Ayı Tuzağını mı Tetikliyor?

Ethereum fiyatı, günlük Tenkan-Sen tarafından belirlene son destek seviyesiyle yüzde 61.8 Fibonacci revizesinin 2 bin 500 doların gerisinde kırılmayı öngören pek çok kısa süreli satıcısı bulunuyordu. Bunun yanı sıra Ethereum açısından tüm umutlar kaybedilirken, daha büyük bir kripto piyasasında ralli yaşandı. Bu durum Ethereum’ın kısa vadeli satışlarını engellemek için gerekli görülen kapanışı baskıladı. Bu senaryonun sonunda Ethereum fiyatının 2 bin 700 dolar düzeyinin üstünde ya da günlük Ichimoku Bulutunun yakınında kapanmasın gerekir. Fakat bu senaryonun aksine Ethereum, Senkou Span A’da kapanış gerçekleştirdi ve sonrasında 2 bin 900 dolar yüzde 50 Fibonacci revizesinin üzerinde bir kapanış gerçekleştirdi. 

Boğaların Bitcoin gibi Ethereum’u da İdeal Boğa Ichimoku Breakout durumuna sokmak istemesi halinde Ethereum’un günlük Ichimoku çizelgesinde en güçlü iki direncin üzerinde kapanış gerçekleştirmesi gerekir. Bu seviyeler 2022 Kontrol Hacim Noktası ve Ichimoku Bulutunun en üst seviyesidir. Bu durum Ethereum’un yeni bir yükseliş genişleme hamlesini onaylaması açısından 3.160 dolar ya da üzeri bir kapanış yapacağı anlamı taşır. Morgan’a göre 2.570 dolar düzeyinin altında gerçekleşebilecek günlük kapanış, kısa vadeli tüm yükseliş görünümlerini anlamsız kılar. Ayrıca Ethereum’un değer kaybetmesine de neden olur.

Ripple Fiyatı O Durum Sebebiyle Reddedildi!

Ripple fiyatı, büyük bir yükseliş trendinde Tenkan-Sen ve Kijun-Sen’in üzerinde kapanış yaparak hafta başında tazelenen satış baskısına devam etti. Boğalar Ichimoku Bulutunun üstünde güçlü bir kapanış gerçekleştirmesini beklerken, 0,0006 dolarlık bir yükselişle beklenti karşılanamadı. Diğer taraftan Salı günü Ripple’ın değer artışı göstermesinde önemli bir gelişme yaşandı. Tenkan-Sen, 2022 Hacim Kontrol Noktası ve Kijın-Sen seviyelerinin üzerinde kapanış yapacakken, bu durumu yani İdeal Boğa Ichimoku Breakout’u engelleyen faktör Senkou Span B seviyesi oldu.

Piyasaların en önemli analistlerinden olan Jonathan Morgan’ın Ripple yönelik tahminlerine göre, boğaların yeni bir yükseliş trendini kabul edebilmesi için Ripple’ın 0,7850 dolar ya da üzeri bir seviyeden kapanış yapması gerekir. Boğaların trendi kabul etmesinin ardından test edilecek ilk hedef 1,00 dolar seviyesidir. Ripple’ın değer kaybına neden olabilecek faktörler Ichimoku Bulutunun altında bulunan destek bölgeleri ve 0,6450 dolar düzeyinin paydaşı olan yüzde 50 Fibonacci revizesiyle sınırlıdır. Söz konusu destek seviyesinin altında gerçekleşecek herhangi bir kapanış, kısa vadeli düşüş trendine kayıtsız kalabilir ve kuvvetli ihtimal 0,50 dolar değer düzeyine yönelik farklı bir satışa neden olabilir.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir