Bitcoin Ajandası

Yeni Bitcoin Selloffu icin Hazir Olun Cagrisi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yeni Bitcoin Selloff’u için Hazır Olun Çağrısı!

Yeni Bitcoin Selloff’u için Hazır Olun Çağrısı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

Wall Street Bankası JPMorgan, birkaç gün öncesinde yayınlamış olduğu raporunda Bitcoin üretim maliyetlerinin yaklaşık olarak yüzde 50 oranında azaldığını belirtti. Rapora göre Haziran 2022 döneminin başında 24 bin dolar olan maliyet, şimdilerde 13 bin dolara kadar geriledi. Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan banka ayrıca Bitcoin selloff’u için tarih verdi.

JPMorgan Bitcoin Selloff’u Konusunda Uyardı

JPMorgan Bitcoin Selloff’u Konusunda Uyardı
JPMorgan Bitcoin Selloff’u Konusunda Uyardı

Konuya ilişkin yazılı bir açıklamada bulunan ünlü banka, pek çok farklı konuya değindi. Madencilerin kazancına açıkça fayda sağlarken, likiditeyi artırmak ya da kaldıracı azaltmak için BTC satış baskısının da azaldığını söyleyen banka, üretim maliyetinde yaşanan düşüşün ilerleyen süreçlerce BTC için olumsuz bir fiyat hareketi oluşturabileceğini belirtti. Ayrıca üretim maliyetinin bazı piyasa katılımcıları açısından ayı piyasasında BTC fiyatı için alt sınır olarak değerlendirildiğini ve ekledi.

Banka stratejistleri geçtiğimiz ay Bitcoin’in üçüncü çeyreklik dönemde de satış baskısıyla karşı karşıya kalabileceğini belirtti. Üstelik madencilerin ilerleyen süreçlerde tasfiye olasılığının düksek olduğunu ifade eden stratejistler, BTC üretim maliyetlerinin 13 bin dolara kadar düşmesi halinde madencilerin yeni üretimden kazanç sağlayabilmeleri adına iyi bir fırsat olacağına da dikkat çekti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir