Bitcoin Ajandası

Yeni DOGE Türevi Dogechain Fiyatını 4’e Katladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yeni DOGE Türevi Dogechain Fiyatını 4’e Katladı!

Yeni DOGE Türevi Dogechain Fiyatını 4’e Katladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Polygon ağı üzerine inşa edilen ikinci katman blok zinciri Dogechain, son birkaç gün içerisinde sessizce yükseliş kaydetti. DC koduyla kripto para borsalarında işlem gören bu varlık, cuma günü 0,00037 dolar seviyesinde işlem görürken, haftanın başında (bugün) 0,00177 dolara yükseldi. Söz konusu bu verilere göre yüzde 380 oranında değer artışı gösterdi.

DC Coin, ilk olarak ağustos ayında kripto piyasalarına sunulmuş olan bir kripto para birimidir. Hızlıca blok zinciri oluşturmak üzere tasarlanan ve Polygon Egde üzerine inşa edilen bu proje, DOGE topluluğunu NFT ve oyunlarla beraber DeFi uygulamalarıyla cezbetmeyi planlıyor.

Dogechain Neden Yükseliş Gösterdi?

Dogechain Neden Yükseliş Gösterdi?
Dogechain Neden Yükseliş Gösterdi?

Dogechain fiyatının yükseliş göstermesi, yüklü miktarda coin yakma önerisinin ardından yaşandı. Projenin geliştirici ekibi, totalde 1 trilyon adet olan DC Coin’in henüz piyasaya sunulmamış olan arzının yüzde 50 ile yüzde 80’i arasında yakım önerisinde bulundu. Öneriye yönelik oyalama ise 23 Ekim TS. ile 06.00’da başladı. Bugün de devam eden oylamada topluluk üyelerinin yüzde 99,93’ü lehine oy kullandı. Oylamanın bu şekilde son bulması halinde DC Coin’in arz miktarı 1 trilyondan 200 milyara düşecek.

Diğer yandan DC Coin fiyatının yükselişi ve büyük çaplı yakım önerisi, projenin popülaritesini artırmasını da sağladı. CoinGecko’nun trend kripto para listesinde 2’nci sıranın sahibi olan bu varlık, Twitter’da da en çok konuşulan kripto para birimleri arasında yer almayı başardı. Üstelik Dogechain üzerinde gerçekleştirilen işlem sayısı da artış gösterirken, son 1 gün içerisinde 1 milyon 280 bin işlem kayıtlara geçti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir